Osuszanie Wrocław

osuszanie wrocław

Na terenie miasta Wrocław oferujemy profesjonalne usługi z zakresu osuszania budynków różnego przeznaczenia. Klientów borykających się z problemem nadmiernej wilgoci w obiekcie zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą TotalDry i kontaktu.

Osuszanie domów, mieszkań, ścian

Osuszanie budynków to usługa, której charakter i zakres każdorazowo dostosowujemy indywidualnie do potrzeby Klienta. Współpracę rozpoczynamy do darmowej wizji lokalnej, której celem jest określenie skali i źródła problemu. Na tej podstawie wskazujemy najbardziej optymalną metodę działania tak, aby osuszanie ścian przyniosło pożądane rezultaty w możliwe jak najkrótszy czasie. W sytuacji, w której identyfikacja źródła problemu nastręcza trudności możemy przeprowadzić profesjonalne badanie szczelności instalacji wodnej lub badanie szczelności dachu. Usterki instalacji wodno-kanalizacyjnej i nieszczelne pokrycie dachu to dwa najczęściej występujące źródła wilgoci w pomieszczeniu.

Osuszanie budynków to nasza specjalność. Wykonujemy:

 • osuszanie domów,
 • osuszanie mieszkań,
 • osuszanie magazynów,
 • osuszanie ścian w obiektach niezależnie od ich przeznaczenia.

Obsługujemy obiekty mieszkalne, usługowe i przemysłowe. Osuszamy lokale w zabudowie wielo- i jednorodzinnej, a także garaże, magazyny i hale produkcyjne.

Osuszanie ścian: Dlaczego warto zaufać Ekspertom TotalDry?

Niezależnie od tego, czy przeprowadzamy osuszanie mieszkania czy osuszanie domu w pierwszej kolejności koncentrujemy się na źródle problemu. Dzięki temu możemy działać skutecznie, zapewniając długotrwałe efekty osuszania. Nasz Zespół to wykwalifikowani specjaliści, których wiedza i doświadczenie przekładają się na kompleksowe podejście do problemu wilgoci w budynku. Wspieramy Klientów walczących z wodą i wilgocią w obiektach:

 • po zalaniu,
 • po pożarze,
 • po wystąpieniu lokalnych podtopień oraz powodzi.

Działamy szybko. Nasze usługi wykonujemy profesjonalnie i z zaangażowaniem. Do współpracy zachęcamy klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz instytucje. Profesjonalne usługi osuszania oferujemy także w innych miastach: Osuszanie Warszawa, Osuszanie Wałbrzych, Osuszanie Sieradz.

UMÓW SIĘ NA DARMOWE OGLĘDZINY

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania budynków po zalaniach, powodziach oraz pożarach gaszonych wodą polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu, co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki. O skuteczności osuszania budynku decyduje:

 • prawidłowa identyfikacja źródła wody lub wilgoci,
 • usunięcie usterki,
 • dobór metody osuszania adekwatnej do problemu,
 • szybkość reakcji.

Prace osuszające należy rozpocząć jak najszybciej, ponieważ dzięki temu nie dopuści się do rozwoju pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, a dla dzieci wręcz niebezpieczne. A także zminimalizuje koszty związane z remontem. Oczywiście szybka reakcja w zakresie walki z wilgocią nie gwarantuje, że na ścianach czy sufitach nie pojawią się ogniska pleśni i grzybów. W sprzyjających warunkach pleśń i grzyby rozwijają się bardzo szybko, a w walce z nimi może pomóc tylko profesjonalna firma specjalizująca się w odgrzybianiu ścian.

Osuszanie budynków – Wrocław

osuszanie mieszkań budynków warszawa wrocław totaldryOsuszanie budynków, osuszanie pomieszczeń, a także osuszane murów, to nasza specjalność. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie oferując profesjonalną i kompleksową pomoc w zakresie identyfikacji i usunięcia źródła wilgoci oraz skutecznego osuszenia budynku. Dobierzemy odpowiedni rodzaj osuszania do Twojego problemu, dzięki czemu szybko i efektywnie pozbędziemy się wilgoci, a Ty będziesz mógł znów cieszyć się swoich domem.

Wilgoć może pojawić się w pomieszczeniu z różnych przyczyn od pękniętej rurki po źle zrobioną hydroizolacje budynku. Na przykład jako:

 • Wilgoć technologiczna, czyli woda, która występuje w posadzkach i ścianach w nowo wybudowanych lub modernizowanych budynków. Jest często skutkiem zbyt szybkiej budowy. Samo schnięcie takich ścian czy posadzki może potrwać bardzo długo, co uniemożliwia rozpoczęcie prac wykończeniowych. (takich jak np. położenie parkietu).
 • Przez niesprawną wentylację, co powoduje brak możliwości odprowadzenia wilgoci poza mieszkanie. Prowadzi to do powstania w szybkim czasie grzybów groźnych dla zdrowia.
 • W budynkach może tez być zła hydroizolacja co skutkuje zawilgoceniem piwnicy oraz wraz z upływem czasu ścian.
 • Jeżeli została zalana warstwa izolacyjna i stan ten potrwa dłużej, to traci ona swoje właściwości termoizolacyjne. W skutek braku izolacji cieplnej następuje przemarzanie ścian co jest jednym z powodów powstawania grzybów.
 • Kolejny problem może się pojawić podczas awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych.
 • Przyczyną wilgoci może być tez dziurawy dach, czy źle wykonany balkon/taras.
 • Albo po prostu zalanie (np. przez sąsiada).

W jaki sposób wykonujemy osuszanie domu, murów i pomieszczeń?

 • Osuszanie absorpcyjne, wykonywane dzięki urządzeniu w którym znajduje się środek absorbujący wodę
 • Nagrzewanie, przy użyciu nagrzewnic. Mają one za zadanie ogrzać powietrze, tak żeby odprowadzić wilgoć ze ścian
 • Osuszanie kondensacyjne odbywa się przy skraplaniu pary wodnej w danym pomieszczeniu. Znajdujący się w środku wentylator zasysa powietrze.

Dlaczego osuszanie mieszkania jest tak ważne?

Wilgoć w mieszkaniu to nie tylko nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Osuszanie mieszkań ma na celu poprawę komfortu korzystania z przestrzeni mieszkalnej, a zarazem zapewnienie jej bezpieczeństwa. W mieszkaniu, w którym występuje wilgoć panują doskonałe warunki do namnażania się zarodników niebezpiecznych grzybów i pleśni. Pleśń w mieszkaniu może powodować szereg konsekwencji zdrowotnych. Jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci oraz osób starszych, co nie oznacza, że osoby młode i w średnim wieku mogą ignorować jej obecność w swoich mieszkaniach.

Osuszanie mieszkań po zalaniu powinno się odbywać przy konsultacji ze specjalistą, bądź  wsparcia wykwalifikowanych pracowników firmy świadczącej usługi osuszania budynków. Aby szybko i skutecznie osuszyć mieszkanie, należy wybrać nie tylko odpowiednie urządzenie, ale również jego wydajność. Dzięki dobraniu odpowiedniego osuszacza, nie tylko koszta będą mniejsze, ale i czas osuszania krótszy. Rozmieszczenie osuszaczy ma bardzo ważne znaczenie, ponieważ postawienie wentylatora wzdłuż ścian bardziej zwiększy wydajność i skróci czas osuszania.

Pytania i Odpowiedzi

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki.

Jakie są rodzaje osuszania?

W zależności od rodzaju zawilgocenia możemy użyć metody osuszania kondensacyjnego lub adsorpcyjnego.

Kiedy pojawia się wilgoć w pomieszczeniu?

Wilgoć pojawia się w ścianach i posadzkach z różnych przyczyn. Do najczęstszych można zaliczyć: niesprawną wentylację, złą hydroizolacje, dziurawy dach, źle wykonany balkon lub taras czy zalanie przez sąsiada.