Osuszanie dachów

wilgoć na dachuProblem wilgoci w sposób szczególny dotyczy dachów płaskich. Ze względu na ich konstrukcję woda nie jest w stanie spłynąć ze stropodachu pod wpływem siły grawitacji. W praktyce oznacza to możliwość przenikania wody i wilgoci w głąb konstrukcji i jej stopniową degradację. Charakteryzowane zjawisko pociąga za sobą spore zagrożenie z punktu widzenia bezpieczeństwa i efektywności energetycznej dachu płaskiego. W celu zabezpieczenia dachu płaskiego przed szkodliwym wpływem wody i wilgoci niezbędne jest wykonanie profesjonalnego osuszania. Co ważne, ryzyko występowania wody i wilgoci pod ociepleniem dachów płaskich nie dotyczy wyłącznie obiektów już eksploatowanych. Woda i wilgoć wnikają w konstrukcję jeszcze na etapie budowy obiektu, w związku z czym coraz częściej osuszaniu poddaje się dachy w obiektach nowopowstających.

Na czym polega osuszanie dachów?

Celem osuszania dachów jest osuszenie warstwy termoizolacji bez konieczności pracochłonnej, kosztownej i trudnej wymiany wszystkich warstw poszycia dachowego. Nowoczesne rozwiązania technologiczne umożliwiają przeprowadzenie skutecznego osuszania termoizolacji przy ograniczeniu ingerencji w konstrukcję dachu do absolutnego minimum. Niezbędna jest wykonanie kilku otworów w hydroizolacji, za pośrednictwem których wtłaczane jest suche powietrze. To właśnie suche powietrze pochłania wilgoć z poszczególnych warstw konstrukcji dachowej.

Warunkiem skutecznego osuszania dachów jest identyfikacja i usunięcie przecieku. W przypadku obiektów nowopowstających problem wilgoci często stanowi pochodną zawilgocenia materiałów konstrukcyjnych na etapie realizacji robót budowlanych. W starszych obiektach wilgoć pod ociepleniem jest wynikiem nieszczelności. Dlatego przed rozpoczęciem osuszania dachu najpierw staramy się zlokalizować przeciek. To pozwala nam zapewnić najwyższą jakość realizowanych usług.

Kiedy warto zlecić osuszanie dachu?

Osuszanie konstrukcji dachu warto wykonać po każdym zalaniu, nawet jeśli przyczyną zalania była obluzowana dachówka czy inne oczywiste uszkodzenie mechaniczne. W przypadku obiektów nowopowstających osuszaniu należy poddać dachy płaskie, które były wykonywane przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Wilgoć, która dostała się do izolacji na etapie jej montażu nie ma szans na samoczynne odparowanie.

Osuszanie dachów – Warszawa i Wrocław

Usługi związane z profesjonalnym osuszaniem dachów kierujemy do klientów prywatnych i biznesowych. Do współpracy w sposób szczególny zachęcamy właścicieli nieruchomości zlokalizowanych na terenie miast Warszawa i Wrocław oraz ich najbliższej okolicy.  Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Nasz Zespół z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i przedstawi zalety dostępnych technologii osuszania obiektów. Posiadamy bogate doświadczenie w obsłudze nieruchomości mieszkalnych i niemieszkalnych. Z sukcesami osuszamy dachy płaskie na konstrukcjach wielkopowierzchniowych, halach magazynowych, przemysłowych i innych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą osuszania wykrywania przecieków oraz badania kamerą termowizyjną.

Osuszanie dachów wykonujemy również w innych lokalizacjach. Firma TOTALDRY posiada główne siedziby w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Sieradz.