Ozonowanie Wrocław

ozonowanie wrocławNa terenie miasta Wrocław i okolicy oferujemy ozonowanie. Usługi świadczymy na potrzeby obiektów mieszkalnych i niemieszkalnych, mieszkań, domów, lokali usługowych, obiektów magazynowych. Klientów zainteresowanych zleceniem ozonowania pomieszczeń zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą usługą i kontaktu. Świadczmy również profesjonalne usługi w zakresie odgrzybiania mieszkań.

Na czym polega ozonowanie?

Ozon to odmiana tlenu o błękitnym zabarwieniu i bardzo silnych właściwościach utleniających. To właśnie swoim właściwościom zawdzięcza szerokie zastosowanie w eliminacji przykrych zapachów czy sterylizacji pomieszczeń. Skuteczność ozonu jest 50 razy wyższa niż chloru. Dodatkowo ozonowanie nie pozostawia po sobie charakterystycznego zapachu, podczas gdy woń chloru może działać drażniąco.

Ozonowanie eliminuje z pomieszczenia:

 • nieprzyjemne zapachy (stęchlizny, kanalizacji, kwasu masłowego),
 • grzyby wraz z zarodnikami,
 • bakterie,
 • roztocza,
 • alergeny,
 • wirusy.

Jakie pomieszczenia można poddać ozonowaniu?

Ozonowanie to proces bardzo bezpieczny. Ozonowaniu poddaje się coraz więcej budynków mieszkalnych i użytkowych, w tym obiektów użyteczności publicznej, hal przemysłowych i magazynowych. Bardzo popularne jest również ozonowanie klimatyzacji, zarówno tych samochodowych, jak i tych obiektowych.

Ozonowanie wykonujemy na potrzeby osób prywatnych, klientów biznesowych i instytucjonalnych. W zależności od potrzeby możecie Państwo nam zlecić wyłącznie ozonowanie pomieszczeń lub osuszanie i ozonowanie pomieszczeń. Tam, gdzie samo ozonowanie mogłoby się okazać niewystarczające proponujemy odgrzybianie i usuwanie pleśni.

Nasze działania, abyś znów mógł bezpiecznie mieszkać i pracować

Ozonowanie pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych to nasza specjalność. Od lat z sukcesami walczymy z bakteriami, grzybami oraz nieprzyjemnymi zapachami przywracając mieszkańcom i użytkownikom pomieszczeń komfort i bezpieczeństwo. Jak działamy?

 1. Zdiagnozujemy przyczynę zagrzybienia i przykrych zapachów
 2. Wykonamy dokładne pomiary wilgotności
 3. Zlikwidujemy przyczynę – osuszymy, zabezpieczymy miejsce powstawania grzyba lub wycieków wody
 4. Odgrzybimy i wyozonujemy pomieszczenie – indywidualnie dobraną metodą
 5. Przekażemy wszystkie ważne zalecenia, aby problem z grzybem lub przykrym zapachem nie powrócił do Państwa domu.

Ozon jest bakterio- i grzybobójczy więc stanowi doskonałe dopełnienie chemicznego odgrzybiania.

Ozonowanie pomieszczeń – praktyczne zastosowanie

Ze względu na skuteczność oraz bezpieczeństwo ozonowanie pomieszczeń od lat znajduje zastosowanie w przestrzeniach publicznych oraz obiektach służby zdrowia, takich jak gabinety lekarskie, przychodnie i szpitale. Z dobroczynnych właściwości ozonowania korzystają gabinety odnowy biologicznej, kliniki medycyny estetycznej, a także salony tatuażu – wszystkie miejsca, w których ze względu na charaktery świadczonych usług zdrowie klientów mogłoby być zagrożone przez bakterie, wirusy czy grzyby.

ozonowanie mieszkaniaObecnie ozonowanie pomieszczeń coraz częściej wykonuje się także w przestrzeniach mieszkalnych. Jako pierwsze ozonowaniu poddawane były mieszkania i domy po zalaniach, a także obiekty mieszkalne po wielu latach przywracane do swoich dawnych funkcji. Zarówno w przypadku jednych, jak i drugich ozonowanie miało na celu odkażenie pomieszczeń, usunięcie z nich zapachu stęchlizny oraz zarodników niebezpiecznych dla zdrowia przyszłych mieszkańców grzybów. Dzisiaj ozonowaniu poddajemy przestrzenie mieszkalne niezależnie od tego, czy doszło do zalania czy też były one długo pustostanami. Z dobroczynnych właściwości ozonowania korzystają właściciele domków rekreacyjnych, nowi właściciele mieszkań do zasiedlenia, właściciele mieszkań po zakończonym remoncie. Każdy – kto chce się cieszyć czystym i świeżym powietrzem w domu, bez nieprzyjemnych zapachów i szkodliwych dla zdrowia bakterii i grzybów.

Dzięki naszej usłudze ozonowania pozbędziesz się takich zapachów jak:   

 1. Stęchlizna
 2. Spalenizna
 3. Zapachy odzwierzęce
 4. Dymu
 5. Kanalizacji
 6. Po remoncie farb i lakierów
 7. A nawet kwasu mlekowego

Usługi odgrzybiania i ozonowania na terenie całego kraju. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, zawsze chętnie pomożemy Państwu z problemem.