Osuszanie Wałbrzych

osuszanie wałbrzych

Na terenie Wałbrzycha oferujemy kompleksowe usługi związane z osuszaniem budynków. Wykonujemy prace w obiektach mieszkalnych i niemieszkalnych różnego przeznaczenia, zapewniając wysoką skuteczność i długotrwały efekt osuszania. Klientów z Wałbrzycha i okolicy zainteresowanych skorzystaniem z usług TotalDry zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.

Osuszanie ścian: Mieszkania, domy, hale przemysłowe

Osuszanie ścian to złożony proces, który wymaga zastosowania odpowiednio dobranych metod i narzędzi pracy. W celu zapewnienia jak najlepszych rezultatów osuszania pomieszczeń Klientom oferujemy darmowe oględziny budynku. Informacje w ten sposób uzyskane pozwalają nam na:

 • rzeczową ocenę skali problemu,
 • identyfikację źródła problemu,
 • dobór najbardziej optymalnej metody pracy.

Z doświadczenia wiemy, że osuszanie mieszkania bez znajomości źródła wilgoci w pomieszczeniu przynosi efekt krótkotrwały. Dlatego tam, gdzie źródło wody i wilgoci nie jest znane proponujemy wykonanie badań szczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej i/lub badanie szczelności dachu. Usterki instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania stanowią jedne z najczęściej identyfikowanych źródeł wilgoci w pomieszczeniach. W budownictwie wielorodzinnym, dodatkowo istnieje ryzyko, że nieszczelna instalacja poprowadzona w ścianach będzie powodowała wilgoć w sąsiednim lokalu.

Osuszanie budynków: Zakres usług w Wałbrzychu

Zakresem usługi obejmujemy wszystkie obiekty wymagające przeprowadzenia prac z zakresu osuszania ścian, stropów czy piwnic. Wspieramy Klientów borykających się z wodą i wilgocią w mieszkaniu/domu/lokalu usługowym po:

 • po zalaniu,
 • po pożarze,
 • po wystąpieniu lokalnych podtopień oraz powodzi.

Współpracujemy w tym zakresie z klientami prywatnymi, biznesowymi i instytucjami. Zespół TotalDry wyróżnia się wysokimi kwalifikacjami i indywidualnym podejściem do każdego zlecenia. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem do osuszania ścian i budynków. To pozwala nam działać szybko i sprawnie. Usługi osuszania oferujemy także w miastach: Osuszanie Warszawa, Osuszanie Wrocław, Osuszanie Sieradz.

UMÓW SIĘ NA DARMOWE OGLĘDZINY

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania budynków po zalaniach, powodziach oraz pożarach gaszonych wodą polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu, co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki. O skuteczności osuszania budynku decyduje:

 • prawidłowa identyfikacja źródła wody lub wilgoci,
 • usunięcie usterki,
 • dobór metody osuszania adekwatnej do problemu,
 • szybkość reakcji.

Prace osuszające należy rozpocząć jak najszybciej, ponieważ dzięki temu nie dopuści się do rozwoju pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, a dla dzieci wręcz niebezpieczne. A także zminimalizuje koszty związane z remontem. Oczywiście szybka reakcja w zakresie walki z wilgocią nie gwarantuje, że na ścianach czy sufitach nie pojawią się ogniska pleśni i grzybów. W sprzyjających warunkach pleśń i grzyby rozwijają się bardzo szybko, a w walce z nimi może pomóc tylko profesjonalna firma specjalizująca się w odgrzybianiu ścian.

Osuszanie budynków – Wałbrzych

osuszanie mieszkań budynków warszawa wrocław totaldryOsuszanie budynków, osuszanie pomieszczeń, a także osuszane murów, to nasza specjalność. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie oferując profesjonalną i kompleksową pomoc w zakresie identyfikacji i usunięcia źródła wilgoci oraz skutecznego osuszenia budynku. Dobierzemy odpowiedni rodzaj osuszania do Twojego problemu, dzięki czemu szybko i efektywnie pozbędziemy się wilgoci, a Ty będziesz mógł znów cieszyć się swoich domem.

Wilgoć może pojawić się w pomieszczeniu z różnych przyczyn od pękniętej rurki po źle zrobioną hydroizolacje budynku. Na przykład jako:

 • Wilgoć technologiczna, czyli woda, która występuje w posadzkach i ścianach w nowo wybudowanych lub modernizowanych budynków. Jest często skutkiem zbyt szybkiej budowy. Samo schnięcie takich ścian czy posadzki może potrwać bardzo długo, co uniemożliwia rozpoczęcie prac wykończeniowych. (takich jak np. położenie parkietu).
 • Przez niesprawną wentylację, co powoduje brak możliwości odprowadzenia wilgoci poza mieszkanie. Prowadzi to do powstania w szybkim czasie grzybów groźnych dla zdrowia.
 • W budynkach może tez być zła hydroizolacja co skutkuje zawilgoceniem piwnicy oraz wraz z upływem czasu ścian.
 • Jeżeli została zalana warstwa izolacyjna i stan ten potrwa dłużej, to traci ona swoje właściwości termoizolacyjne. W skutek braku izolacji cieplnej następuje przemarzanie ścian co jest jednym z powodów powstawania grzybów.
 • Kolejny problem może się pojawić podczas awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych.
 • Przyczyną wilgoci może być tez dziurawy dach, czy źle wykonany balkon/taras.
 • Albo po prostu zalanie (np. przez sąsiada).

Osuszanie domu, murów i pomieszczeń wykonujemy poprzez:

 • Osuszanie absorpcyjne, wykonywane dzięki urządzeniu w którym znajduje się środek absorbujący wodę
 • Nagrzewanie, przy użyciu nagrzewnic. Mają one za zadanie ogrzać powietrze, tak żeby odprowadzić wilgoć ze ścian
 • Osuszanie kondensacyjne odbywa się przy skraplaniu pary wodnej w danym pomieszczeniu. Znajdujący się w środku wentylator zasysa powietrze.

Dlaczego osuszanie mieszkania jest tak ważne?

Wilgoć w mieszkaniu to nie tylko nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Osuszanie mieszkań ma na celu poprawę komfortu korzystania z przestrzeni mieszkalnej, a zarazem zapewnienie jej bezpieczeństwa. W mieszkaniu, w którym występuje wilgoć panują doskonałe warunki do namnażania się zarodników niebezpiecznych grzybów i pleśni. Pleśń w mieszkaniu może powodować szereg konsekwencji zdrowotnych. Jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci oraz osób starszych, co nie oznacza, że osoby młode i w średnim wieku mogą ignorować jej obecność w swoich mieszkaniach.

Osuszanie mieszkań po zalaniu powinno się odbywać przy konsultacji ze specjalistą, bądź  wsparcia wykwalifikowanych pracowników firmy świadczącej usługi osuszania budynków. Aby szybko i skutecznie osuszyć mieszkanie, należy wybrać nie tylko odpowiednie urządzenie, ale również jego wydajność. Dzięki dobraniu odpowiedniego osuszacza, nie tylko koszta będą mniejsze, ale i czas osuszania krótszy. Rozmieszczenie osuszaczy ma bardzo ważne znaczenie, ponieważ postawienie wentylatora wzdłuż ścian bardziej zwiększy wydajność i skróci czas osuszania.

Pytania i Odpowiedzi

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki.

Jakie są rodzaje osuszania?

W zależności od rodzaju zawilgocenia możemy użyć metody osuszania kondensacyjnego lub adsorpcyjnego.

Kiedy pojawia się wilgoć w pomieszczeniu?

Wilgoć pojawia się w ścianach i posadzkach z różnych przyczyn. Do najczęstszych można zaliczyć: niesprawną wentylację, złą hydroizolacje, dziurawy dach, źle wykonany balkon lub taras czy zalanie przez sąsiada.