Osuszanie podposadzkowe

osuszanie podposadzkowe warszawaOsuszanie podposadzkowe ma na celu usunięcie wody i wilgoci spod posadzki, która dostała się tam w wyniku zalania obiektu bądź jego podtopienia. W wielu przypadkach skuteczne osuszanie podposadzkowe wymaga równoległego wdrożenia osuszania ścian wewnętrznych, które od chwili zdarzenia zdążyły podciągnąć wilgoć spod posadzki i również zawilgotnieć.

Dlaczego osuszanie podposadzkowe jest ważne?

Zdezelowany parkiet, zatęchłe klepki podłogowe, obluzowane płytki… – to tylko widoczne rezultaty działania wody na posadzkę. Tak naprawdę do największych zniszczeń dochodzi tam, gdzie nie sięga nasz wzrok, pod posadzką.  Kiedy na skutek zalania woda dostanie się pod posadzkę niezbędne okazuje się zastosowanie osuszania podposadzkowego. Inne metody osuszania budynków są bowiem bezużyteczne w walce z wodą zalegającą pod podłogą. Jej usunięcie nie jest możliwe bez specjalistycznego sprzętu, który umożliwia skuteczne osuszanie przy minimalnej ingerencji w integralność systemu podłogowego.

Po wystąpieniu zdarzenia w postaci obfitego zalania lub podtopienia najważniejszą jest czynnością osuszanie podłogi. Jej zaniechanie może spowodować pojawienie się kolejnych problemów. Wodę spod podłogi zaczynają podciągać ściany. Warstwy izolacyjne w krótkim czasie zaczną tracić swoje właściwości termoizolacyjne, a wilgotne warunki przyczynią się do rozwoju pleśni i grzybów. Odgrzybianie domu będzie w tym przypadku działaniem doraźnym, a jego efekt nie będzie utrzymywał się zbyt długo. Wpłynie to niekorzystnie na Państwa zdrowie, a także na zwiększanie się kosztów związanych z remontem. Warto również pamiętać o tym, że przegrody będą stale podciągały wilgoć spod posadzki, a nadmierna wilgoć może prowadzić do uszkodzenia instalacji elektrycznej powodując zwarcia, zagrzybienie czy korozje.

Profesjonalne osuszanie podpodłogowe – Wrocław, Warszawa

Inwestorzy obawiają się osuszania podpodłogowego ze względu na dużą ingerencyjność tej metody. Korzystając z najnowocześniejszych zdobyczy technologicznych jesteśmy w stanie zaoferować profesjonalne i skuteczne osuszanie podpodłogowe bez konieczności demontowania całej podłogi.

Metody osuszania posadzki każdorazowo dobieramy w zależności od stopnia zalania oraz rodzaju wykończenia i zastanego systemu podłogowego. Dzięki temu działamy szybko i skutecznie, a Nasi Klienci mogą na powrót cieszyć się zdrowym domem.

Działamy na terenie całej Polski odpowiadając na zróżnicowane potrzeby klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz instytucji.  Osoby zainteresowane konsultacją w zakresie osuszania podposadzkowego lub kompleksowego osuszania nieruchomości po zalaniu lub podtopieniu zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem TotalDry. Nasze biura znajdziecie Państwo w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Sieradz.

Rodzaje osuszania

Dobierając odpowiednią metodę możemy szybko i skutecznie osuszyć każde pomieszczenie, co pozwoli zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni w mieszkaniu. Albo na rozpoczęcie prac wykończeniowych pomieszczeń.

W zależności od rodzaju zawilgocenia możemy użyć metody osuszania kondensacyjnego lub adsorpcyjnego. Pierwsza z nich jest bardzo wydajna, jej zaletą jest również niski pobór prądu. Najlepiej sprawdza się przy wysokiej wilgotności powietrza. Drugą metodą osuszania jest osuszanie adsorpcyjne (nie mylić z absorbcyjny). Polega ona na wykorzystaniu zjawiska adsorbcji czyli gromadzenia się wody na powierzchni adsorbentu. Tą metodę cechuje ciągła wydajność w duży zakresie temperatury i wilgotności. Powoduje to, że świetnie się sprawdzają w chłodnych jak i ciepłych pomieszczeniach.


Obszar działania: Ciechanów, Łódź, Mińsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Ostrów Mazowiecki, Płock, Przasnysz, Pułtusk, Wyszków i okolice.