Osuszanie mikrofalowe

Osuszanie mikrofalowe

Nasza firma zajmuje się profesjonalnie osuszaniem pomieszczeń i dachów. Osuszanie mikrofalowe jest najszybszą metodą osuszania murów czy dosuszania ścian i posadzek. Jeżeli w Twoim domu pojawiła się wilgoć lub nastąpiło zalanie wezwij naszego specjalistę na darmowe oględziny. Osuszanie mikrofalowe budynków, mieszkań, hal, magazynów czy dachów to dla nas żaden problem. Nasze usługi wykonujemy profesjonalnie i szybko. Przed podjęciem jakichkolwiek prac osuszających zrobimy pomiary wilgotności oraz oględziny zalania. Pozwoli to na wybranie najlepszej metody osuszania. Nasze główne oddziały znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Sieradzu i Wałbrzychu, ale prowadzimy osuszanie na terenie całego kraju.

Osuszanie mikrofalowe to najszybsza metoda osuszania. Świetnie sprawdza się przy osuszaniu trudno dostępnych miejsc czy grubych ścian. Pozwala szybko osuszyć ściany, mury, podłogi czy stropy. Jest bezpieczna więc sprawdza się również w przypadku budynków zabytkowych gdzie unika się zniszczenia jego struktury oraz uszkodzenia znajdujących się w nim instalacji. Dodatkową zaletą tej metody jest działanie grzybobójcze oraz szkodnikobójcze.

Metoda osuszania mikrofalami polega na prawie absorpcji energii promieniowania. W praktyce na przystawieniu do ściany generatora mikrofalowego, który emituje szybkozmienne pole elektromagnetyczne. Molekuły płynne takie jak wody, białek, tłuszczy czy żywic, kiedy zostają poddane silnemu polu elektromagnetycznemu, zaczynają drgać. Dzięki temu powstaje tarcie cząstek materii i wydziela się ciepło. Powoduje to sytuację, w której woda zostaje wypychana, a mokre miejsce podgrzane do wysokiej temperatury. Wypychana woda przemieszcza się do zewnętrznej części muru gdzie odparowuje. Właśnie dlatego ta metoda jest taka skuteczna przy suszeniu mokrych murów (cegła, beton, porotherm, pustak).

Zalety osuszania mikrofalowego ścian:

  • Jest to metoda całkowicie nieinwazyjna – nie niszczy się w żaden sposób ścian czy podłóg, nie robi nawierceń, nie skuwa tynków
  • Brak hałasu – urządzenie jest bardzo ciche.
  • Odgrzybianie – mikrofale niszczą grzyby i bakterie.
  • Bezpieczeństwo – stosując specjalne siatki niweluje się promieniowanie mikrofali, wiec nie powodują one żadnych problemów zdrowotnych. Nie są również niebezpieczne dla rur ukrytych w ścianach. Nasi Specjaliści są przeszkoleni i pracują zgodnie z zasadami BHP.
  • Szybkie zastosowanie – sprzęt jest nieduży oraz łatwy w obsłudze.
  • Szybkość osuszania – metoda ta jest do 10 razy szybsza niż zastosowanie metod tradycyjnych.
  • Pora roku – nie ma znaczenia na możliwość wykonania usługi.
  • Prąd – maszyna nie pobiera dużej ilości prądu.
  • Efektywność – działa punktowo, więc nie powoduje efektu ubocznego jakim jest nagrzanie powietrza w pomieszczeniu.
  • Wysolenia – na powierzchni nie tworzą się wysolenia, ponieważ para wodna ich nie transportuje
Metoda osuszania mikrofalami skraca do minimum czas osuszania mokrych miejsc, jest cicha i nieinwazyjna.

Pytania i odpowiedzi

Czym jest osuszanie mikrofalowe?

Osuszanie mikrofalowe to najszybsza metoda osuszania. Świetnie sprawdza się przy osuszaniu trudno dostępnych miejsc czy grubych ścian. Jest bezpieczna i sprawdza się w przypadku budynków zabytkowych gdzie unika się zniszczenia jego struktury oraz uszkodzenia znajdujących się w nim instalacji. Dodatkową zaletą tej metody jest działanie grzybobójcze oraz szkodnikobójcze.

Na czym polega osuszanie mikrofalowe?

Metoda ta polega na prawie absorpcji energii promieniowania. W praktyce na przystawieniu do ściany generatora mikrofalowego który emituje szybkozmienne pole elektromagnetyczne. Molekuły płynne takie jak wody, białek, tłuszczy czy żywic, kiedy zostają poddane silnemu polu elektromagnetycznemu, zaczynają drgać. Powstaje tarcie cząstek materii i wydziela się ciepło. Powoduje to sytuację, w której woda zostaje wypychana a mokre miejsce podgrzane do wysokiej temperatury. Wypychana woda przemieszcza się do zewnętrznej części muru gdzie odparowuje.

Jakie są zalety osuszania mikrofalami?

Osuszanie mikrofalowe nie niszczy w żaden sposób ścian czy podłóg, nie generuje hałasu, niszczy także grzyby i bakterie oraz jest do 10 razy szybsze niż metody tradycyjne.

Jeżeli zależy Ci na czasie i nieinwazyjnej metodzie
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!