Osuszanie budynków

Osuszanie budynków – Profesjonalne usługi

osuszanie budynków warszawa wrocławOsuszanie budynków to usługa dobierana zawsze indywidualnie do potrzeb naszych Klientów. Jeżeli w Twoim domu pojawiła się wilgoć lub nastąpiło zalanie wezwij specjalistę TotalDry na DARMOWE oględziny. Przeprowadzimy pomiary wilgotności oraz przygotujemy właściwą metodę, aby osuszyć budynek.  W razie wystąpienia wątpliwości co do źródła zalania przeprowadzimy profesjonalne badanie szczelności izolacji wodnej lub badanie szczelności dachu .

Nasza firma zajmuje się profesjonalnie osuszaniem budynków. Osuszanie pomieszczeń, mieszkań, hal, magazynów czy dachów to dla nas żaden problem. Zajmujemy się osuszaniem budynków mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, osuszamy mieszkania i domy, garaże, a także wszystkie inne obiekty budowlane. Wiedza i doświadczenie naszych ekspertów poparte dostępem do najnowocześniejszych technologii w zakresie identyfikowania źródeł zalania oraz osuszania pomieszczeń pozwala nam skutecznie radzić sobie z wodą i wilgocią w obiektach po zalaniu, po pożarze, a także po wystąpieniu lokalnych podtopień oraz powodzi. Nasze usługi wykonujemy profesjonalnie i szybko. Działamy na terenie całego kraju oferując fachowe wsparcie klientom indywidualnym, przedsiębiorcom oraz instytucjom.

Klientów zainteresowanych zleceniem osuszenia budynku zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem. Główne oddziały firmy TotalDry znajdziecie Państwo w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Sieradz.

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania budynków po zalaniach, powodziach oraz pożarach gaszonych wodą polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu, co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki. O skuteczności osuszania budynku decyduje:

 • prawidłowa identyfikacja źródła wody lub wilgoci,
 • usunięcie usterki,
 • dobór metody osuszania adekwatnej do problemu,
 • szybkość reakcji.

Prace osuszające należy rozpocząć jak najszybciej, ponieważ dzięki temu nie dopuści się do rozwoju pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, a dla dzieci wręcz niebezpieczne. A także zminimalizuje koszty związane z remontem. Oczywiście szybka reakcja w zakresie walki z wilgocią nie gwarantuje, że na ścianach czy sufitach nie pojawią się ogniska pleśni i grzybów. W sprzyjających warunkach pleśń i grzyby rozwijają się bardzo szybko, a w walce z nimi może pomóc tylko profesjonalna firma specjalizująca się w odgrzybianiu ścian.

Osuszanie budynków – Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Sieradz – TotalDry

Osuszanie budynków to nasza specjalność. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie oferując profesjonalną i kompleksową pomoc w zakresie identyfikacji i usunięcia źródła wilgoci oraz skutecznego osuszenia budynku. Dobierzemy odpowiedni rodzaj osuszania do Twojego problemu, dzięki czemu szybko i efektywnie pozbędziemy się wilgoci, a Ty będziesz mógł znów cieszyć się swoich domem.

Nasze główne oddziały znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Sieradzu i Wałbrzychu, ale prowadzimy osuszanie na terenie całego kraju.

Wilgoć może pojawić się w pomieszczeniu z różnych przyczyn od pękniętej rurki po źle zrobioną hydroizolacje budynku. Na przykład jako:

 • Wilgoć technologiczna, czyli woda, która występuje w posadzkach i ścianach w nowo wybudowanych lub modernizowanych budynków. Jest często skutkiem zbyt szybkiej budowy. Samo schnięcie takich ścian czy posadzki może potrwać bardzo długo, co uniemożliwia rozpoczęcie prac wykończeniowych. (takich jak np. położenie parkietu).
 • Przez niesprawną wentylację, co powoduje brak możliwości odprowadzenia wilgoci poza mieszkanie. Prowadzi to do powstania w szybkim czasie grzybów groźnych dla zdrowia.
 • W budynkach może tez być zła hydroizolacja co skutkuje zawilgoceniem piwnicy oraz wraz z upływem czasu ścian.
 • Jeżeli została zalana warstwa izolacyjna i stan ten potrwa dłużej, to traci ona swoje właściwości termoizolacyjne. W skutek braku izolacji cieplnej następuje przemarzanie ścian co jest jednym z powodów powstawania grzybów.
 • Kolejny problem może się pojawić podczas awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych.
 • Przyczyną wilgoci może być tez dziurawy dach, czy źle wykonany balkon/taras.
 • Albo po prostu zalanie (np. przez sąsiada).

UMÓW SIĘ NA DARMOWE OGLĘDZINY