Osuszanie budynków

Profesjonalne osuszanie mieszkań to nasza specjalność. Od lat z sukcesami walczymy z wilgocią pojawiającą się w mieszkaniach na skutek zalania lub nieszczelnego dachu. Jeżeli w Twoim domu pojawiła się wilgoć lub mieszkanie zostało zalane przez sąsiada albo niesprawną pralkę lub zmywarkę skontaktuj się z nami i wezwij naszego specjalistę na BEZPŁATNE oględziny. W celu zapewnienia najlepszego rezultatu naszych działań  przed podjęciem jakichkolwiek prac związanych z osuszaniem mieszkania wykonujemy pomiary wilgotności oraz oględziny zalania. W przypadku pojawienia się wilgoci o nieznanym źródle nasz specjalista pomoże w jego zidentyfikowaniu i doradzi jak skutecznie usunąć przeciek. Zaś w przypadku zalania – w zależności do jego przyczyny i skali – wskaże najlepszą metodę osuszania, dzięki której zamierzony efekt osiągniemy w możliwie jak najkrótszym czasie, jednocześnie skutecznie zwalczając wilgoć i jej następstwa. Nasze usługi wykonujemy profesjonalnie i szybko, korzystając z najnowocześniejszych technologii oraz metod osuszania budynków.

Dlaczego osuszanie mieszkania jest tak ważne?

Wilgoć w mieszkaniu to nie tylko nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Osuszanie mieszkań ma na celu poprawę komfortu korzystania z przestrzeni mieszkalnej, a zarazem zapewnienie jej bezpieczeństwa. W mieszkaniu, w którym występuje wilgoć panują doskonałe warunki do namnażania się zarodników niebezpiecznych grzybów i pleśni. Pleśń w mieszkaniu może powodować szereg konsekwencji zdrowotnych. Jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci oraz osób starszych, co nie oznacza, że osoby młode i w średnim wieku mogą ignorować jej obecność w swoich mieszkaniach.

Nasze główne oddziały znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu i Sieradzu, ale prowadzimy osuszanie na terenie całego kraju.

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNE OGLĘDZINY

Nasze działania, abyś znów mógł bezpiecznie mieszkać i pracować

Osuszanie mieszkań to niezwykle odpowiedzialne i złożone zadanie. Powierzchnie, które pozornie wydają się suche mogą w dalszym ciągu emitować wilgoć, prowadząc do rozwoju groźnych dla zdrowia i życia mieszkańców grzybów i bakterii. Dodatkowo komfort użytkowania pomieszczeń po zalaniu obniża nieprzyjemny zapach stęchlizny i wilgoci, którego nie jesteśmy w stanie się pozbyć ze względu na wciąż znajdującą się w trudnodostępnych miejscach wodę.

Dlatego osuszanie mieszkania po zalaniu najlepiej zlecić doświadczonym specjalistą, którzy skutecznie zidentyfikują miejsca gromadzenia się wody, neutralizując źródło wilgoci i przykrego zapachu. W ramach oferty na osuszanie mieszkań na terenie miast Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Sieradz wykonujemy:

 1. profesjonalne osuszanie budynków, mieszkań, dachów, hal, lokali usługowych
 2. osuszanie wilgoci po zalaniu
 3. usuwanie wilgoci zgromadzonej w warstwach izolacyjnych pod posadzką
 4. usuwanie wilgoci budowlanej
 5. usuwanie wilgoci przed położeniem parkietu
 6. wynajem osuszaczy

Specjalizujemy się również w osuszaniu budynków, hal, magazynów oraz dachów. Osoby borykające się z problemem wilgoci po zalaniu lub wilgoci o niezidentyfikowanym źródle zachęcamy do kontaktu. Nasz specjalista przeprowadzi oględziny obiektu, wykona pomiary wilgoci i zaleci odpowiednie działania.

Osuszanie budynków – Profesjonalne usługi

Osuszanie budynków to usługa dobierana zawsze indywidualnie do potrzeb naszych Klientów. Jeżeli w Twoim domu pojawiła się wilgoć lub nastąpiło zalanie wezwij specjalistę TotalDry na DARMOWE oględziny. Przeprowadzimy pomiary wilgotności oraz przygotujemy właściwą metodę, aby osuszyć budynek.  W razie wystąpienia wątpliwości co do źródła zalania przeprowadzimy profesjonalne badanie szczelności izolacji wodnej lub badanie szczelności dachu (nowa podstrona).  

Nasza firma zajmuje się profesjonalnie osuszaniem budynków. Osuszanie pomieszczeń, mieszkań, hal, magazynów czy dachów to dla nas żaden problem. Zajmujemy się osuszaniem budynków mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, osuszamy mieszkania i domy, garaże, a także wszystkie inne obiekty budowlane. Wiedza i doświadczenie naszych ekspertów poparte dostępem do najnowocześniejszych technologii w zakresie identyfikowania źródeł zalania oraz osuszania pomieszczeń pozwala nam skutecznie radzić sobie z wodą i wilgocią w obiektach po zalaniu, po pożarze, a także po wystąpieniu lokalnych podtopień oraz powodzi. Nasze usługi wykonujemy profesjonalnie i szybko. Działamy na terenie całego kraju oferując fachowe wsparcie klientom indywidualnym, przedsiębiorcom oraz instytucjom.

Klientów zainteresowanych zleceniem osuszenia budynku zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem. Główne oddziały firmy TotalDry znajdziecie Państwo w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Sieradz.

 

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania budynków po zalaniach, powodziach oraz pożarach gaszonych wodą polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu, co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki. O skuteczności osuszania budynku decyduje:

 • prawidłowa identyfikacja źródła wody lub wilgoci,
 • usunięcie usterki,
 • dobór metody osuszania adekwatnej do problemu,
 • szybkość reakcji.

Prace osuszające należy rozpocząć jak najszybciej, ponieważ dzięki temu nie dopuści się do rozwoju pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, a dla dzieci wręcz niebezpieczne. A także zminimalizuje koszty związane z remontem. Oczywiście szybka reakcja w zakresie walki z wilgocią nie gwarantuje, że na ścianach czy sufitach nie pojawią się ogniska pleśni i grzybów. W sprzyjających warunkach pleśń i grzyby rozwijają się bardzo szybko, a w walce z nimi może pomóc tylko profesjonalna firma specjalizująca się w odgrzybianiu ścian.

 

Osuszanie budynków TotalDry

Osuszanie budynków to nasza specjalność. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie oferując profesjonalną i kompleksową pomoc w zakresie identyfikacji i usunięcia źródła wilgoci oraz skutecznego osuszenia budynku. Dobierzemy odpowiedni rodzaj osuszania do Twojego problemu, dzięki czemu szybko i efektywnie pozbędziemy się wilgoci, a Ty będziesz mógł znów cieszyć się swoich domem.

Nasze główne oddziały znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Sieradzu i Wałbrzychu, ale prowadzimy osuszanie na terenie całego kraju.

 

Wilgoć może pojawić się w pomieszczeniu z różnych przyczyn od pękniętej rurki po źle zrobioną hydroizolacje budynku. Na przykład jako:

 • Wilgoć technologiczna, czyli woda, która występuje w posadzkach i ścianach w nowo wybudowanych lub modernizowanych budynków. Jest często skutkiem zbyt szybkiej budowy. Samo schnięcie takich ścian czy posadzki może potrwać bardzo długo, co uniemożliwia rozpoczęcie prac wykończeniowych. (takich jak np. położenie parkietu).
 • Przez niesprawną wentylację, co powoduje brak możliwości odprowadzenia wilgoci poza mieszkanie. Prowadzi to do powstania w szybkim czasie grzybów groźnych dla zdrowia.
 • W budynkach może tez być zła hydroizolacja co skutkuje zawilgoceniem piwnicy oraz wraz z upływem czasu ścian.
 • Jeżeli została zalana warstwa izolacyjna i stan ten potrwa dłużej, to traci ona swoje właściwości termoizolacyjne. W skutek braku izolacji cieplnej następuje przemarzanie ścian co jest jednym z powodów powstawania grzybów.
 • Kolejny problem może się pojawić podczas awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych.
 • Przyczyną wilgoci może być tez dziurawy dach, czy źle wykonany balkon/taras.
 • Albo porostu zalanie (np. przez sąsiada).

 

Osuszanie ścian po zalaniu

Osuszanie ścian wewnętrznych to bardzo żmudny proces, który wymaga cierpliwości oraz zastosowania odpowiednich metod osuszania po zalaniu dostoswanych do skali i źródła problemu. O ile samo osuszanie w przypadku obiektu po zalaniu, jak i w wyniku awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej może wyglądać podobnie, o tyle procedura postępowania w zakresie diagnozowania źródeł zawilgocenia przegród wewnętrznych jest zupełnie inna. W przypadku, kiedy osuszanie ściany jest konieczne ze względu na wystąpienie niezidentyfikowanego przecieku podstawową czynnością jest zidentyfikowanie źródła tego przecieku. W tym celu możemy wykorzystać badanie szczelności instalacji wodnej, które umożliwi weryfikację stanu oraz szczelności rur biegnących w ścianach, jak również badanie szczelności dachu (nowa podstrona) i/lub tarasu, którego celem jest ustalenie, czy woda nie przenika do przegród wewnętrznych ze względu na nieszczelności w pokryciu dachu lub tarasu.

 

Dlaczego osuszanie ścian po zalaniu jest ważne?

Kiedy na skutek zalania woda dostanie się pod posadzkę, nie jest możliwe jej usunięcie bez specjalistycznego sprzętu. Pojawiają się też kolejne problemy, ponieważ wodę spod podłogi zaczynają podciągać ściany. Jest to tak zwane podciąganie kapilarne. W skutek nadmiernej wilgoci warstwy izolacyjne w krótkim czasie zaczną tracić swoje właściwości termoizolacyjne, a wilgotne warunki przyczynią się do rozwoju pleśni i grzybów. Wpłynie to niekorzystnie na Państwa zdrowie, a także na zwiększanie się kosztów związanych z remontem. Nadmierna wilgoć może prowadzić do uszkodzenia instalacji elektrycznej powodując zwarcia, zagrzybienie czy korozje. Przed podjęciem jakichkolwiek prac osuszających robimy pomiary wilgotności oraz oględziny zalania. Pozwala to na wybranie najlepszej metody i skuteczne przeprowadzenie osuszania ścian.

 

Osuszenie ściany – od diagnozy, po leczenie

Jako specjaliści od osuszania budynków z łatwością identyfikujemy źródła wilgoci w postaci nieszczelności i przecieków, i je eliminujemy. Następnie przechodzimy do prac związanych z osuszaniem budynku. W tym zakresie dobieramy odpowiednią metodę osuszania, adekwatnie do skali i przyczyny problemu. Dzięki czemu szybko i efektywnie pozbędziemy się wilgoci, a Ty będziesz mógł znów cieszyć się swoich domem. Działamy na terenie całej Polski świadcząc wysokiej jakości usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz klientów instytucjonalnych. Osoby zainteresowanych osuszaniem ścian wewnętrznych po zalaniu zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem TotalDry.

Prowadzimy działalność w ramach oddziałów zlokalizowanych w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Sieradz.

 

Osuszanie podposadzkowe

 

Osuszanie podposadzkowe ma na celu usunięcie wody i wilgoci spod posadzki, która dostała się tam w wyniku zalania obiektu bądź jego podtopienia. W wielu przypadkach skuteczne osuszanie podposadzkowe wymaga równoległego wdrożenia osuszania ścian wewnętrznych, które od chwili zdarzenia zdążyły podciągnąć wilgoć spod posadzki i również zawilgotnieć.

 

Dlaczego osuszanie podposadkowe jest ważne?

 

Zdezelowany parkiet, zatęchłe klepki podłogowe, obluzowane płytki… – to tylko widoczne rezultaty działania wody na posadzkę. Tak naprawdę do największych zniszczeń dochodzi tam, gdzie nie sięga nasz wzrok, pod posadzką.  Kiedy na skutek zalania woda dostanie się pod posadzkę niezbędne okazuje się zastosowanie osuszania podposadzkowego. Inne metody osuszania budynków są bowiem bezużyteczne w walce z wodą zalegającą pod podłogą. Jej usunięcie nie jest możliwe bez specjalistycznego sprzętu, który umożliwia skuteczne osuszanie przy minimalnej ingerencji w integralność systemu podłogowego.

Po wystąpieniu zdarzenia w postaci obfitego zalania lub podtopienia najważniejszą jest czynnością osuszanie podłogi. Jej zaniechanie może spowodować pojawienie się kolejnych problemów. Wodę spod podłogi zaczynają podciągać ściany. Warstwy izolacyjne w krótkim czasie zaczną tracić swoje właściwości termoizolacyjne, a wilgotne warunki przyczynią się do rozwoju pleśni i grzybów. Odgrzybianie domu będzie w tym przypadku działaniem doraźnym, a jego efekt nie będzie utrzymywał się zbyt długo. Wpłynie to niekorzystnie na Państwa zdrowie, a także na zwiększanie się kosztów związanych z remontem. Warto również pamiętać o tym, że przegrody będą stale podciągały wilgoć spod posadzki, a nadmierna wilgoć może prowadzić do uszkodzenia instalacji elektrycznej powodując zwarcia, zagrzybienie czy korozje.

 

Profesjonalne osuszanie podpodłogowe

Inwestorzy obawiają się osuszania podpodłogowego ze względu na dużą ingerencyjność tej metody. Korzystając z najnowocześniejszych zdobyczy technologicznych jesteśmy w stanie zaoferować profesjonalne i skuteczne osuszanie podpodłogowe bez konieczności demontowania całej podłogi.

Metody osuszania posadzki każdorazowo dobieramy w zależności od stopnia zalania oraz rodzaju wykończenia i zastanego systemu podłogowego. Dzięki temu działamy szybko i skutecznie, a Nasi Klienci mogą na powrót cieszyć się zdrowym domem.

Działamy na terenie całej Polski odpowiadając na zróżnicowane potrzeby klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz instytucji.  Osoby zainteresowane konsultacją w zakresie osuszania podposadzkowego lub kompleksowego osuszania nieruchomości po zalaniu lub podtopieniu zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem TotalDry. Nasze biura znajdziecie Państwo w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Sieradz.

 

Rodzaje osuszania

Dobierając odpowiednią metodę możemy szybko i skutecznie osuszyć każde pomieszczenie, co pozwoli zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni w mieszkaniu. Albo na rozpoczęcie prac wykończeniowych pomieszczeń.

W zależności od rodzaju zawilgocenia możemy użyć metody osuszania kondensacyjnego lub adsorpcyjnego. Pierwsza z nich jest bardzo wydajna, jej zaletą jest również niski pobór prądu. Najlepiej sprawdza się przy wysokiej wilgotności powietrza. Drugą metodą osuszania jest osuszanie adsorpcyjne (nie mylić z absorbcyjny). Polega ona na wykorzystaniu zjawiska adsorbcji czyli gromadzenia się wody na powierzchni adsorbentu. Tą metodę cechuje ciągła wydajność w duży zakresie temperatury i wilgotności. Powoduje to, że świetnie się sprawdzają w chłodnych jak i ciepłych pomieszczeniach.

UMÓW SIĘ NA DARMOWE OGLĘDZINY