Osuszanie tarasów

osuszanie tarasówKonstrukcja tarasu jest szczególnie narażona na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Częste deszcze, opady śniegu, wahania temperatury mogą prowadzić do degradacji tarasu, a co za tym idzie obniżyć jego funkcjonalność, estetykę i bezpieczeństwo użytkowania. W przypadku, kiedy woda lub wilgoć przedostanie się przez warstwę termoizolacji potrzebna jest natychmiastowa interwencja. W przeciwnym razie konstrukcja może być narażona na rozwój pleśni i grzyba, jak również systematyczną degradację substancji budowlanej.

Jak przebiega osuszanie tarasu?

Celem osuszania tarasu jest usunięcie wody i wilgoci spod powłoki ochronnej. Zabieg ten należy wykonać przy pomocy precyzyjnie wyselekcjonowanych metod i techniki osuszania. Czekanie na to, że woda sama wyparuje najczęściej nie przynosi zamierzonego efektu. Główną przyczyną są zastosowane materiały budowlane i systemy ochronne, które utrudniają samoczynne odparowanie wody.

Profesjonalne osuszanie tarasu wymaga wykonania odwiertów, którymi woda jest wyciągana z konstrukcji. Dobre firmy specjalizujące się w osuszaniu tarasów wykonują ten zabieg przy minimalnej ingerencji w konstrukcję tarasu, a co za tym idzie przy ograniczonych kosztach jego późniejszej renowacji.

W jakich sytuacjach może dojść do zawilgocenia tarasu?

Problem z zawilgoceniem tarasu może być pochodną wielu czynników. Jednym z głównych powodów przedostawania się wilgoci w głąb konstrukcji są błędy budowlane oraz niedopatrzenia w momencie nakładania warstwy ochronnej. Nie oznacza to jednak, iż prawidłowo wykonana konstrukcja nigdy nie będzie narażona na wilgoć. Substancja budowlana ulega powolnej degradacji. Proces ten jest szczególnie widoczny w przypadku tarasu, który jest narażony na działanie promieniowania słonecznego oraz wahania temperatur. Oba te zjawiska przyczyniają się do korozji materiałów budowlanych, a w rezultacie pojawienia się problemu z wilgocią.

Lista czynników sprzyjających zawilgoceniu tarasu jest znacznie dłuższa. Czynnikiem, który w sposób bezpośredni przyczynia się do problemu z gromadzeniem się wody i wilgoci pod powłoką ochronną są uszkodzenia mechaniczne. Pęknięcia, ubytki, wszelkie inne uszkodzenia mechaniczne ułatwiają przedostawanie się wody w głąb konstrukcji i potęgują problem.

Osuszanie tarasów – Warszawa i Wrocław

Klientów z terenu miast Warszawa i Wrocław zainteresowanych zleceniem profesjonalnego osuszenia tarasu zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Zespół TOTALDRY z przyjemnością odpowie na wszystkie pytania i przedstawi zalety dostępnych metod osuszania konstrukcji tarasowych. Posiadamy bogate doświadczenie w osuszaniu tarasów osadzony na gruncie, jak i konstrukcji zlokalizowanych na wyższych kondygnacjach budynku. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą osuszania dachów.

Usługi związane z osuszaniem tarasów realizujemy na terenie miast Warszawa i Wrocław oraz w innych lokalizacjach na terenie kraju. Posiadamy główne siedziby w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Sieradz.