Badanie szczelności dachu metodą elektrooporową

TotalDry » Badanie szczelności dachu metodą elektrooporowąbadanie szczelności dachu metodą elektrooporową

Jednym z czynników decydujących o bezpieczeństwie i komforcie użytkowania nieruchomości jest szczelność dachu. Brak szczelności prowadzi do zawilgocenia, które z kolei przyczynia się do rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia grzybów i utraty ciepła. Sprawdzanie szczelności dachu jest bardzo ważne i powinno być przeprowadzane regularnie. To zadanie warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie dysponującej odpowiednim sprzętem. Dzięki temu zyskamy pewność, że badanie zostało przeprowadzone z należytą precyzją, a dach nie przecieka. 

Badanie szczelności dachu metodą elektrooporową

Jesteśmy firmą wyspecjalizowaną w wykrywaniu przecieków i osuszaniu budynków. Posiadamy kwalifikacje i doświadczenie, które umożliwiają nam efektywną pracę niezależnie od źródła zawilgocenia. Jedną z naszych specjalności jest badanie szczelności dachu metodą elektrooporową. 

Badanie szczelności dachu metodą elektrooporową polega na badaniu zmiennego potencjału pola w materiałach izolacyjnych. W tym celu korzystamy ze specjalistycznego sprzętu pomiarowego. Urządzenie pomiarowe uziemiane jest w zlokalizowanym miejscu przecieku. Metoda elektrooporowa charakteryzuje się wysokim stopniem uniwersalności. Można ją stosować zarówno na sucho, jak i na mokro. Oznacza to, że badanie szczelności dachu może zostać przeprowadzone niezależnie od aktualnych warunków atmosferycznych, także wówczas gdy pokrycie dachowe jest wilgotne od opadu. 

Badanie szczelności dachu metodą elektrooporową jest bardzo popularne. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim wysokiej skuteczności. Badanie pozwala na szybką ocenę szczelności pokrycia dachowego oraz lokalizację ewentualnych przecieków. Metodę elektrooporową często wykorzystuje się jako dopełnienie dla innych technik i metod oceny szczelności dachu, zwłaszcza w sytuacji, kiedy zostanie wykryta nieszczelność. Omawiana metoda pozwala bowiem na precyzyjne wykrywanie wolnych przestrzeni. Jest nieoceniona podczas naprawy dachów płaskich, które są szczególnie kłopotliwe. 

Badanie szczelności dachu: Skorzystaj z profesjonalnej pomocy 

Klientów zainteresowanych zleceniem badania szczelności dachu zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Posiadamy główne siedziby w lokalizacjach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Sieradz. To przekłada się na szeroki zasięg oferowanych usług. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i biznesowymi. Posiadamy bogate doświadczenie w badaniu szczelności dachów na obiektach mieszkalnych, usługowych, przemysłowych, a także wielkopowierzchniowych. Pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnej aparatury pomiarowej, gwarantuje wysoką precyzję pomiarów i szybką detekcję ewentualnych nieszczelności.