Osuszanie piwnic

osuszanie piwnicOsuszanie piwnic to szereg działań, które podejmujemy w celu wyeliminowania wilgoci z pomieszczeń piwnicznych i uniemożliwienia jej przedostawania się do wyższych kondygnacji budynku. Wilgoć w piwnicy stanowi bardzo duże zagrożenie dla całej nieruchomości. Bardzo często u podłoża zespołu chorego domu leży właśnie zawilgocona piwnica. Dlatego raz zaobserwowany problem, powinien być w miarę możliwości szybko rozwiązany. 

Przyczyny powstawania wilgoci w piwnicy

Do zawilgotnienia piwnicy może dość z wielu przyczyn. Powodem mogą być zdarzenia losowe, takie jak zalania lub podtopienia wynikające z gwałtownego podniesienia się poziomu wód gruntowych. Powodem może być również degradacja izolacji pionowej lub poziomej oraz nieszczelność tarasu znajdującego się bezpośrednio nad podpiwniczeniem. Kluczem do skutecznego osuszenia piwnicy jest identyfikacja źródła wilgoci i jego usunięcie, a następnie dobór odpowiedniej metody walki z wilgocią. Próby osuszenia piwnicy bez uprzedniego wyeliminowania źródła wilgoci najpewniej nie przyniosą żadnych rezultatów lub przyniesione rezultaty będą krótkotrwałe, a wilgoć i jej skutki z czasem znów będą odczuwane na najniższych kondygnacjach budynku. 

Metody osuszania piwnic?

Osuszanie piwnic bardzo często wiąże się z koniecznością przeprowadzenia szeregu prac, takich jak:

  • naprawa rynien,
  • regulacja okienek piwnicznych w celu poprawy cyrkulacji powietrza,
  • odkopanie od zewnątrz części fundamentów w celu poprawy izolacji pionowej.

Już same te czynności mogą przynieść wyraźną poprawę. Jednak kompleksowe działanie wymaga zastosowania profesjonalnych metod, których celem jest wyciągnięcie wilgoci ze ścian i posadzek. Pomocne w tym przypadku okazują się osuszacze powietrza. To urządzenia, dzięki którym nadmiar wilgoci jest odprowadzany z powietrza i skraplany w specjalnym pojemniku. To właśnie odprowadzanie skroplin do pojemnika decyduje o wysokiej skuteczności osuszaczy. Ciekawą i równie skuteczną alternatywę stanowią nagrzewnice.

Wynajem urządzenia czy współpraca z firmą? Jak skutecznie osuszyć piwnicę?

Wiele firm oferuje wynajem osuszaczy powietrza i nagrzewnic. Rozwiązanie to wydaje się bardzo korzystne, ponieważ urządzenia osuszające możemy użytkować na dogodnych warunkach i w korzystnej cenie. Jednak efektywność pracy z tego typu sprzętem wymaga szerokiego spojrzenia na problem. Jeśli więc nie jesteśmy pewni co do tego, co jest przyczyną wilgoci i wody w piwnicy lub mamy już za sobą nieudane próby osuszenia pomieszczenia warto zaufać profesjonalistom.

Doświadczona firma wyspecjalizowana w osuszaniu budynków zapewni kompleksową obsługę – od identyfikacji źródła problemu, po osuszenie pomieszczenia. Co ważne, osoby wyspecjalizowane w procesie osuszania różnych nieruchomości doskonale wiedzą, jak rozpocząć cały proces i jak nim zarządzać. Dotyczy to nie tylko wyboru metody, ale również – w miarę możliwości – kreowania czynników sprzyjających walce z nadmiarem wilgoci.

Kompleksowe osuszanie piwnic

Jako specjaliści od osuszania domów i obiektów użytkowych dysponujemy szeroką wiedzą i bogatym doświadczeniem, które poparte dostępem do narzędzi bazujących na najnowocześniejszych technologiach umożliwia nam szybką identyfikację źródła problemu oraz jego usunięcie. Dzięki temu Państwa piwnica na powrót staje się pomieszczeniem funkcjonalnym, a co najważniejsze bezpiecznym dla swoich użytkowników i przechowywanych tam przedmiotów.

Działamy na terenie całej Polski. Osuszamy piwnice w domach mieszkalnych oraz obiektach użytkowych. Zapewniamy adekwatny dobór metody osuszania do skali zawilgocenia, a w razie potrzeby oferujemy usługi związane z usuwaniem pleśni. Klientów borykających się z problemem wilgoci w piwnicy zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem TotalDry. Nasze oddziały znajdziecie Państwo w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Sieradz.