Wynajem osuszaczy powietrza

osuszanie mieszkań budynków warszawa wrocław totaldryNadmiar wilgoci w powietrzu jest szkodliwy dla użytkowników pomieszczeń i wpływa degradująco na materię budowlaną. Dlatego w sytuacji, w której doszło do zalania nieruchomości niezbędne jest skuteczne jej osuszenie. Wymaga to zarówno osuszenia ścian, jak i posadzek. Równie istotne jest osuszenie obiektów nowopowstających z wilgoci technologicznej przed przystąpieniem do dalszych prac wykończeniowych. Realizacja prac wykończeniowych przy niedosuszonych tynkach i posadzkach prowadzi do degradacji systemów wykończeniowych i sprzyja występowaniu pleśni.

Podczas osuszania pomieszczeń bardzo pomocny okazuje się osuszacz powietrza. Urządzenie absorbuje wilgoć z powietrza, tym samym umożliwiając skuteczne osuszanie zalanych powierzchni.

Jak działa osuszacz powietrza?

Osuszacze powietrza okazują się bardziej skuteczne w walce z wilgocią technologiczną oraz wilgocią niż nagrzewnice. Wynika to przede wszystkim z zasady ich działania, która zakłada skraplanie nadmiaru wilgoci i odprowadzanie wody do specjalnego zbiornika. Dzięki temu raz „wyciągnięta” z powietrza wilgoć, nie wraca do pomieszczenia. Na rynku dostępne są dwa typy osuszaczy:

  • kondensacyjne – Urządzenie pobiera wilgotne powietrze z pomieszczenia przy pomocy wentylatora. Następnie powietrze jest przepuszczane przez filtr i odprowadzane do układu chłodniczego. W układzie wilgoć obecna w powietrzu ulega skropleniu i trafia do specjalnego zbiornika. Osuszone powietrze zostaje ogrzane i wraca do pomieszczenia.
  • adsorpcyjne  Urządzenie pobiera wilgotne powietrze z pomieszczenia, które trafia do rotatora pokrytego substancją wchłaniającą wilgoć. Odciągnięta woda skrapla się do zbiornika, a powietrze jest oddawane na zewnątrz w podwyższonej temperaturze.

Warszawa i Wrocław: Osuszacz powietrza – Wynajem czy zakup urządzenia na własność?

Zakup przemysłowego osuszacza powietrza to inwestycja, która wymaga jednorazowego wydatkowania dużych sum pieniędzy. Klientom, którzy nie planują regularnie korzystać z urządzenia polecamy wynajem osuszaczy. Wynajem to usługa, której zakres możemy każdorazowo dostosować do indywidualnych potrzeb, w efekcie ograniczając koszty związane z osuszeniem nieruchomości.

Jako firma specjalizująca się w detekcji wycieków i osuszaniu pomieszczeń dysponujemy wysokiej jakości urządzeniami o potwierdzonej sprawności. Nasze osuszacze powietrza na wynajem sprawdzają się w sytuacji, w której:

  • osuszenia wymaga zalane lub podtopione mieszkanie,
  • niezbędne jest usunięcie z nieruchomości wilgoci technologicznej,
  • niezbędne jest osuszenie obiektu zalanego na skutek akcji gaśniczej.

Wynajem osuszaczy – Warszawa, Wrocław i okolice

Klientów zainteresowanych wynajmem osuszacza powietrza zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Współpracujemy w tym zakresie z odbiorcami prywatnymi i biznesowymi. W zależności do potrzeby możemy jednorazowo udostępnić od jednego do kilku urządzeń o zróżnicowanych parametrach pracy. Działamy na terenie całej Polski, Posiadamy 4 główne oddziały w miastach: Warszawa, Wrocław, Sieradz i Wałbrzych. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą lokalizacji wycieków wody.