Badanie szczelności dachu

Badanie szczelności dachu i tarasu

badanie szczelnosci dachowPrzyczyny pojawienia się wilgoci w obiekcie mogą być bardzo różne – od zdarzeń losowych w postaci zalań i podtopień, przez brak izolacji poziomej budynku, aż po nieszczelny dach lub taras. Jako eksperci od osuszania budynków Naszym Klientom oferujemy kompleksową obsługę w zakresie identyfikacji źródeł wilgoci. W zależności od oznak oraz przypuszczeń Klienta możemy przeprowadzić próbę szczelności instalacji wodnej i/lub badanie szczelności dachu oraz tarasu.

Próba dymowa dachu i tarasu

Próba dymowa dachu to niezwykle prosty i mało inwazyjny, a zarazem skuteczny sposób weryfikacji szczelności poszycia dachowego dachu płaskiego. Metoda polega na wtłaczaniu pod powierzchnię połaci dachowej specjalnego gazu, który wydobywając się przez szczeliny pozwala szybko i precyzyjnie wskazać miejsca nieszczelności. Tym sposobem możemy zweryfikować szczelność wszystkich rodzajów pokryć dachowych na dachach płaskich. Dodatkową zaletą próby dymowej dachu jest jej bezpieczeństwo dla mieszkańców. Na podobnej zasadzie działa próba dymowa tarasu. Warto bowiem pamiętać o tym, że nieszczelny taras – podobnie jak nieszczelny dach – może być źródłem pojawiających się na ścianach zacieków.

Profesjonalne badanie szczelności dachu

Bazując na wieloletnim doświadczeniu oraz najnowszych technologiach metody badani szczelności dachów i tarasów każdorazowo dostosowujemy do konkretnej potrzeby. W sytuacji, kiedy dach/taras okażą się nie być źródłem wilgoci wdrażamy inne metody weryfikacji nieszczelności, dzięki czemu z sukcesami identyfikujemy i eliminujemy źródła przecieków.

Działamy na terenie całego kraju. Nasze oddziały mieszą się w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Sieradz. Klientów zaniepokojonych szczelnością pokrycia dachowego zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem i umówienia się na oględziny obiektu.