Osuszanie ścian po zalaniu

osuszanie mieszkań budynków warszawa wrocław totaldryOsuszanie ścian wewnętrznych to bardzo żmudny proces, który wymaga cierpliwości oraz zastosowania odpowiednich metod osuszania po zalaniu dostoswanych do skali i źródła problemu. O ile samo osuszanie w przypadku obiektu po zalaniu, jak i w wyniku awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej może wyglądać podobnie, o tyle procedura postępowania w zakresie diagnozowania źródeł zawilgocenia przegród wewnętrznych jest zupełnie inna. W przypadku, kiedy osuszanie ściany jest konieczne ze względu na wystąpienie niezidentyfikowanego przecieku podstawową czynnością jest zidentyfikowanie źródła tego przecieku. W tym celu możemy wykorzystać badanie szczelności instalacji wodnej, które umożliwi weryfikację stanu oraz szczelności rur biegnących w ścianach, jak również badanie szczelności dachu  i/lub tarasu, którego celem jest ustalenie, czy woda nie przenika do przegród wewnętrznych ze względu na nieszczelności w pokryciu dachu lub tarasu.

Dlaczego osuszanie ścian po zalaniu jest ważne?

osuszanie ścian po zalaniu
Kiedy na skutek zalania woda dostanie się pod posadzkę, nie jest możliwe jej usunięcie bez specjalistycznego sprzętu. Pojawiają się też kolejne problemy, ponieważ wodę spod podłogi zaczynają podciągać ściany. Jest to tak zwane podciąganie kapilarne. W skutek nadmiernej wilgoci warstwy izolacyjne w krótkim czasie zaczną tracić swoje właściwości termoizolacyjne, a wilgotne warunki przyczynią się do rozwoju pleśni i grzybów. Wpłynie to niekorzystnie na Państwa zdrowie, a także na zwiększanie się kosztów związanych z remontem. Nadmierna wilgoć może prowadzić do uszkodzenia instalacji elektrycznej powodując zwarcia, zagrzybienie czy korozje. Przed podjęciem jakichkolwiek prac osuszających robimy pomiary wilgotności oraz oględziny zalania. Pozwala to na wybranie najlepszej metody i skuteczne przeprowadzenie osuszania ścian.

Osuszenie ściany – od diagnozy, po leczenie

Jako specjaliści od osuszania budynków z łatwością identyfikujemy źródła wilgoci w postaci nieszczelności i przecieków, i je eliminujemy. Następnie przechodzimy do prac związanych z osuszaniem budynku. W tym zakresie dobieramy odpowiednią metodę osuszania, adekwatnie do skali i przyczyny problemu. Dzięki czemu szybko i efektywnie pozbędziemy się wilgoci, a Ty będziesz mógł znów cieszyć się swoich domem. Działamy na terenie całej Polski świadcząc wysokiej jakości usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz klientów instytucjonalnych. Osoby zainteresowanych osuszaniem ścian wewnętrznych po zalaniu zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem TotalDry.

Osuszanie ścian – Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Sieradz

Prowadzimy działalność głównie w ramach oddziałów zlokalizowanych w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Sieradz i ich okolicach.