Osuszanie Sieradz

osuszanie sieradz

Na terenie miasta Sieradz oferujemy profesjonalne usługi z zakresu osuszania budynków. Wykonujemy osuszanie mieszkania, domu. Osuszamy ściany w budynkach mieszkalnych, przemysłowych i usługowych. Klientów z miasta Sieradz i okolicy zainteresowanych powierzeniem osuszenia budynku profesjonalnej i doświadczonej firmie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą TotalDry i kontaktu.

Osuszanie ścian: Mieszkania, domy, obiekty użytkowe

Kluczem do skutecznego osuszania ścian jest dobór odpowiedniej metody pracy. W tym celu współpracę z Klientem rozpoczynamy od darmowych oględzin obiektu. Na podstawie uzyskanych informacji wskazujemy najbardziej optymalną metodę działania i przygotowujemy plan prac wraz z kosztorysem. W sytuacji, kiedy źródło wilgoci w pomieszczeniu pozostaje niezidentyfikowane możemy wykonać badanie szczelności instalacji wodnej lub badanie szczelności dachu. Identyfikując źródło problemu możemy zapewnić skuteczne osuszanie i trwały efekt.

Jako profesjonalny dostawca usług z zakresu osuszania budynków rozwiązujemy problemy z wodą i wilgocią w obiektach:

 • po zalaniu,
 • po pożarze,
 • po wystąpieniu lokalnych podtopień oraz powodzi.

Równocześnie wspieramy właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych, w których wilgoć i woda wystąpiły w wyniku awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji centralnego ogrzewania czy nieszczelności pokrycia dachowego. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, co daje nam możliwość szybkiego i skutecznego działania w praktycznie każdych warunkach. Bez trudności radzimy sobie z zadaniami, takimi jak osuszanie budynków przemysłowych, hal produkcyjnych czy obiektów magazynowych.

Do współpracy zapraszamy klientów indywidualnych, przedsiębiorców i instytucje. Osuszanie ścian i budynków wykonujemy na potrzeby właścicieli i zarządców nieruchomości. Działamy szybko i z zaangażowaniem. Kiedy zachodzi taka potrzeba, dodatkowo oferujemy ozonowanie pomieszczeń. Usługi osuszania oferujemy także w miastach: Osuszanie Warszawa, Osuszanie Wrocław, Osuszanie Wałbrzych.

UMÓW SIĘ NA DARMOWE OGLĘDZINY

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania budynków po zalaniach, powodziach oraz pożarach gaszonych wodą polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu, co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki. O skuteczności osuszania budynku decyduje:

 • prawidłowa identyfikacja źródła wody lub wilgoci,
 • usunięcie usterki,
 • dobór metody osuszania adekwatnej do problemu,
 • szybkość reakcji.

Prace osuszające należy rozpocząć jak najszybciej, ponieważ dzięki temu nie dopuści się do rozwoju pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, a dla dzieci wręcz niebezpieczne. A także zminimalizuje koszty związane z remontem. Oczywiście szybka reakcja w zakresie walki z wilgocią nie gwarantuje, że na ścianach czy sufitach nie pojawią się ogniska pleśni i grzybów. W sprzyjających warunkach pleśń i grzyby rozwijają się bardzo szybko, a w walce z nimi może pomóc tylko profesjonalna firma specjalizująca się w odgrzybianiu ścian.

Osuszanie budynków – Sieradz

osuszanie mieszkań budynków warszawa wrocław totaldryOsuszanie budynków, osuszanie pomieszczeń, a także osuszane murów, to nasza specjalność. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie oferując profesjonalną i kompleksową pomoc w zakresie identyfikacji i usunięcia źródła wilgoci oraz skutecznego osuszenia budynku. Dobierzemy odpowiedni rodzaj osuszania do Twojego problemu, dzięki czemu szybko i efektywnie pozbędziemy się wilgoci, a Ty będziesz mógł znów cieszyć się swoich domem.

Wilgoć może pojawić się w pomieszczeniu z różnych przyczyn od pękniętej rurki po źle zrobioną hydroizolacje budynku. Na przykład jako:

 • Wilgoć technologiczna, czyli woda, która występuje w posadzkach i ścianach w nowo wybudowanych lub modernizowanych budynków. Jest często skutkiem zbyt szybkiej budowy. Samo schnięcie takich ścian czy posadzki może potrwać bardzo długo, co uniemożliwia rozpoczęcie prac wykończeniowych. (takich jak np. położenie parkietu).
 • Przez niesprawną wentylację, co powoduje brak możliwości odprowadzenia wilgoci poza mieszkanie. Prowadzi to do powstania w szybkim czasie grzybów groźnych dla zdrowia.
 • W budynkach może tez być zła hydroizolacja co skutkuje zawilgoceniem piwnicy oraz wraz z upływem czasu ścian.
 • Jeżeli została zalana warstwa izolacyjna i stan ten potrwa dłużej, to traci ona swoje właściwości termoizolacyjne. W skutek braku izolacji cieplnej następuje przemarzanie ścian co jest jednym z powodów powstawania grzybów.
 • Kolejny problem może się pojawić podczas awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych.
 • Przyczyną wilgoci może być tez dziurawy dach, czy źle wykonany balkon/taras.
 • Albo po prostu zalanie (np. przez sąsiada).

Osuszanie domu, murów i pomieszczeń wykonujemy poprzez:

 • Osuszanie absorpcyjne, wykonywane dzięki urządzeniu w którym znajduje się środek absorbujący wodę
 • Nagrzewanie, przy użyciu nagrzewnic. Mają one za zadanie ogrzać powietrze, tak żeby odprowadzić wilgoć ze ścian
 • Osuszanie kondensacyjne odbywa się przy skraplaniu pary wodnej w danym pomieszczeniu. Znajdujący się w środku wentylator zasysa powietrze.

Dlaczego osuszanie mieszkania jest tak ważne?

Wilgoć w mieszkaniu to nie tylko nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Osuszanie mieszkań ma na celu poprawę komfortu korzystania z przestrzeni mieszkalnej, a zarazem zapewnienie jej bezpieczeństwa. W mieszkaniu, w którym występuje wilgoć panują doskonałe warunki do namnażania się zarodników niebezpiecznych grzybów i pleśni. Pleśń w mieszkaniu może powodować szereg konsekwencji zdrowotnych. Jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci oraz osób starszych, co nie oznacza, że osoby młode i w średnim wieku mogą ignorować jej obecność w swoich mieszkaniach.

Osuszanie mieszkań po zalaniu powinno się odbywać przy konsultacji ze specjalistą, bądź  wsparcia wykwalifikowanych pracowników firmy świadczącej usługi osuszania budynków. Aby szybko i skutecznie osuszyć mieszkanie, należy wybrać nie tylko odpowiednie urządzenie, ale również jego wydajność. Dzięki dobraniu odpowiedniego osuszacza, nie tylko koszta będą mniejsze, ale i czas osuszania krótszy. Rozmieszczenie osuszaczy ma bardzo ważne znaczenie, ponieważ postawienie wentylatora wzdłuż ścian bardziej zwiększy wydajność i skróci czas osuszania.

Pytania i Odpowiedzi

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki.

Jakie są rodzaje osuszania?

W zależności od rodzaju zawilgocenia możemy użyć metody osuszania kondensacyjnego lub adsorpcyjnego.

Kiedy pojawia się wilgoć w pomieszczeniu?

Wilgoć pojawia się w ścianach i posadzkach z różnych przyczyn. Do najczęstszych można zaliczyć: niesprawną wentylację, złą hydroizolacje, dziurawy dach, źle wykonany balkon lub taras czy zalanie przez sąsiada.