Próba szczelności instalacji wodnej

próba szczelności instalacji wodnejBadanie szczelności instalacji wodnej ma na celu lokalizację przecieków instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania. Wykonuje się je ponieważ w wielu przypadkach przecieki spowodowane rozszczelnieniem połączeń rurowych, uszkodzeniami mechanicznymi lub degradacją rur na przestrzeni czasu są niewidoczne gołym okiem. O problemie świadczy natomiast:

  • nieprzyjemna woń stęchlizny w pomieszczeniu,
  • plamy na ścianach i/lub suficie,
  • skraplanie się pary wodnej na ścianach i stolarce okiennej,
  • wykwity pleśni.

Zadaniem próby szczelności instalacji jest detekcja źródła problemu i jego wyeliminowanie. Co ważne, nowoczesne metody badania szczelności instalacji to metody bezinwazyjne odznaczające się wysoką efektywnością.

Próby szczelności: Metody wykrywania przecieków

Skuteczna lokalizacja przecieków jest możliwa dzięki zastosowaniu odpowiednich metod. Próby szczelności odnoszą się do wachlarza metod umożliwiających identyfikację miejsca przecieku bez konieczności ingerowania we wnętrze. Zalicza się do nich:

  • metodę gazową,
  • pomiar wilgotności powietrza,
  • akustyczną lokalizację nieszczelności,
  • próbę ciśnieniową.

W budownictwie wielorodzinnym źródłem problemu z wilgocią w lokalu nie musi być instalacja w nim rozprowadzona. Bardzo często woda przesiąka przez przegrody z instalacji z sąsiadujących lokali. Bezinwazyjne badanie szczelności instalacji wodnej to rozwiązanie, dzięki któremu możemy ocenić szczelność instalacji w lokalu, jak i lokalach przyległych. Jednocześnie w budownictwie jednorodzinnym oraz w przypadku lokali posadowionych na najwyższych kondygnacjach budynku źródłem wilgoci może być nieszczelność pokrycia dachowego. W tym przypadku niezbędne okazuje się przeprowadzenie próby szczelności dachu.

Próby szczelności – Warszawa i Wrocław

Marka TotalDry oferuje kompleksową obsługę na terenie miast Warszawa i Wrocław oraz okolicznych miejscowości. Próba szczelności instalacji wodnej to jedna z podstawowych usług w naszej ofercie. Dysponujemy nowoczesną aparaturą, dzięki czemu przeprowadzamy próby szczelności o wysokiej efektywności. Współpracujemy w tym zakresie z klientami indywidualnymi i biznesowymi, a także właścicielami i zarządcami nieruchomości mieszkalnych.

W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Specjaliści TotalDry z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i wskażą metodę, która będzie najbardziej miarodajna w danym przypadku. Naszą ofertę uzupełniają usługi osuszania ścian.

UMÓW SIĘ NA DARMOWE OGLĘDZINY