Wykrywanie przecieków wody

odgrzybianie ścian mieszkań budynków wrocław warszawa

Wykrywanie wycieków wody to szereg czynności mających na celu ustalenie przyczyny wycieku wody. Kiedy w domu pojawia się wilgoć jedną z pierwszych czynności, jakie trzeba wykonać to określenie źródła jej pochodzenia. Może to być między innymi rozszczelnienie się rur, złe ich połączenie czy nieprawidłowy montaż armatury. Powodem wilgoci w domu może być również nieszczelny dach lub taras, o czym przekonamy się po wykonaniu badania szczelności dachu  i tarasu.

UMÓW SIĘ NA DARMOWE OGLĘDZINY

Wykrywanie wycieków wody Warszawa, Wrocław

wykrywanie wycieków wody warszawa

Wilgoć lub zacieki na ścianach mogą być spowodowane nieszczelnym dachem lub nieszczelnością instalacji wodnej. Jedną z naszych specjalności jest ich wykrycie, czyli chociażby badanie szczelności instalacji wodnej. Metody wykrywania źródła przecieku każdorazowo dobieramy w zależności od rodzaju wykrywanej nieszczelności. Na początek stosujemy szereg metod bezinwazyjnych, aby zminimalizować szkody. Przeprowadzaniu wykrycia przecieku towarzyszy wykonywanie pomiarów. Ich wyniki pozwalają wykluczyć podstawowe źródła przecieku, jednocześnie wskazując miejsca, które mogą wymagać bliższej inspekcji.

Lokalizacja wycieków, wykrywanie wycieków wody i próby szczelności nie byłyby skuteczne, gdyby nie zastosowanie odpowiednich metod umożliwiających detekcję źródła problemu i jego wyeliminowanie. Wykwalifikowani pracownicy, dojeżdżający do Klienta m.in. na terenie miast Warszawa i Wrocław korzystają z takich metod jak:

  • Metoda z zastosowaniem specjalnego gazu wykorzystywana jest nawet w najbardziej niebezpiecznych warunkach, ponieważ gaz nie jest palny.
  • Dokładny pomiar wilgotności powietrza jest bezinwazyjny i precyzyjnie określi miejsce w którym występuje nieszczelność
  • Akustyczna lokalizacja nieszczelności

Usługa wykrycia przecieku wody

Naszą specjalnością jest osuszanie budynków. Zanim jednak przystąpimy do prac mających na celu pozbycie się wilgoci z danego obiektu musimy zidentyfikować jej źródło i usunąć usterkę. W zależności od potrzeb i oczekiwań Naszych Klientów oferujemy kompleksową usługę w zakresie:

  • wykrywania wycieków wody (zarówno w przypadku badania szczelności poszycia dachowego, jak i badania szczelności instalacji wodnej),
  • usuwania usterek powodujących wyciek wody,
  • kompleksowego osuszania obiektu, wraz z odgrzybianiem i usuwaniem pleśni.

Lokalizacja przecieków to jedna z podstawowych usług, w ramach której zapewniamy profesjonalne wykrywanie nieszczelności wodnych w instalacjach centralnego ogrzewania (CO) oraz instalacjach wodno-kanalizacyjnych, w tym także w instalacjach solarnych i geotermalnych. Wszystkie profesjonalne usługi w tym: lokalizacja wycieków, próby szczelności i wykrywanie wycieków wody wykonujemy u Klientów mieszkających m.in. na terenie miast Warszawa i Wrocław.

Oferujemy pomoc klientom prywatnym, przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym. Prowadzimy usługi wykrywania przecieków na terenie całego kraju, każdorazowo starając się ograniczyć ingerencję w badaną instalację do absolutnego minimum. Nasi Klienci cenią nas za profesjonalizm i skuteczność, z jaką wykrywamy i usuwamy nieszczelności.

Klientów zainteresowanych skorzystaniem z usługi badania szczelności instalacji wodnej zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem TotalDry. Zapewniamy szybki czas reakcji, obsługę wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz możliwość skorzystania z szeregu usług powiązanych, dzięki czemu zlecając próbę szczelności instalacji wodnej możecie Państwo raz na zawsze zapomnieć o wilgoci w pomieszczeniu, grzybach i nieprzyjemnym zapachu.

Nasze główne oddziały: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Sieradz.

 

Pytania i Odpowiedzi

Jak znaleźć przeciek w ścianie?

Przeciek w ścianie może być spowodowany uszkodzeniem rury lub rozszczelnieniem instalacji. Jedną z najbardziej skutecznych metod lokalizacji uszkodzeń i rozszczelnień jest metoda bazująca na gazie znacznikowym. Metoda polega na wpuszczeniu do instalacji specjalnego gazu, który przedostaje się przez najmniejsze szczeliny wskazując miejsce awarii. Gaz znacznikowy jest bezbarwny i nietoksyczny.

Jak znaleźć miejsce przeciekania dachu?

Przecieki w dachu bardzo często występują w okolicach komina, włazów dachowych i stolarki okiennej. Ich nieprawidłowa obróbka lub zastosowanie pianek niskiej jakości sprawia, że w tych newralgicznych miejscach często pojawia się woda. Dlatego warto je sprawdzić na samym początku.

Tam, gdzie nieszczelność jest trudna do zauważenia gołym okiem bardzo dobrze sprawdza się próba szczelności z wykorzystaniem gazu znacznikowego. Metoda polega na wtłoczeniu gazu pod powierzchnię pokrycia dachowego. Dzięki małej gęstości gaz znacznikowy unosi się ku górze, w ten sposób optycznie wskazując miejsca ewentualnych nieszczelności pokrycia dachowego.

Czy kamera termowizyjna wykryje wyciek wody?

Badanie kamerą termowizyjną jest jedną z metod wykrywania wycieków wody. Termowizję stosuje się przede wszystkim do diagnostyki instalacji ogrzewania podłogowego oraz lokalizacji wycieków z centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej. Znacznie rzadziej do wykrywania wycieków wody zimnej. Diagnostyka wycieku zimnej wody użytkowej za pomocą termowizji jest możliwa w około 8% przypadków. W pozostałych należy stosować inne metody wykrywania wycieków.

Ile kosztuje lokalizacja wycieku wody?

Koszt usługi zależy od obsługiwanego lokalu. Cena usługi w przypadku lokalu mieszkalnego rozpoczyna się od 1100 złotych i jest uzależniona od metrażu lokalu oraz liczby punktów hydraulicznych. W przypadku lokalu usługowego cena usługi jest określana indywidulanie. Na jej wysokość wpływa m.in. metraż lokalu.