Osuszanie podposadzkowe Ostrów Mazowiecki

osuszanie podposadzkowe warszawa

Osuszanie Ostrów Mazowiecki: Profesjonalne osuszanie budynków i mieszkań 

Osuszanie budynków i mieszkań to usługa o kluczowym znaczeniu dla przywrócenia zalanej nieruchomości do stanu użytkowego. Dotyczy to zarówno obiektów, które ucierpiały w wyniku zalania, podtopienia czy akcji gaśniczej, jak również obiektów, w których wilgoć pojawiła się z nieznanego źródła. W tych drugich niezbędna jest lokalizacja przecieków wody, która umożliwia identyfikację źródła problemu, naprawę usterki, a następnie skuteczne osuszanie ścian i usuwanie pleśni.

O tym, czy osuszanie mieszkań i budynków będzie skuteczne decyduje:

 • prawidłowa identyfikacja źródła problemu, 
 • skuteczne usunięcie usterki, 
 • odpowiedni dobór metody i zakresu osuszania, 
 • szybkości reakcji. 

Czas podczas osuszania budynków ma kluczowe znaczenie. Im wcześniej wdrożymy specjalistyczne metody osuszania ścian i osuszania podłogowego, tym większe mamy szanse na przywrócenie nieruchomości do stanu bezpiecznego. Osuszanie budynków to często zadanie wymagające podjęcia kompleksowych działań, które obejmują:

 • osuszanie ścian, 
 • osuszanie posadzkowe, 
 • osuszanie podposadzkowe. 

Osuszanie podposadzkowe: Kiedy należy wykonać?

Osuszanie podposadzkowe ma na celu usunięcie wody i wilgoci spod posadzki. W wyniku zalania lub podtopienia obiektu woda może się dostać pod system podłogowy, skąd jest następnie podciągana przez przegrody budowlane prowadząc do ich stopniowej degradacji. Woda pod posadzką jest często niewidoczna dla oka, w związku z czym wydawać by się mogło, że zalane pomieszczenie zostało już osuszone. W praktyce, wilgoć bardzo często wychodzi spod posadzki przez długi czas. Wpływa niekorzystnie na warstwę termoizolacyjną i tworzy optymalne warunki do namnażania się szkodliwych dla zdrowia grzybów i pleśni. 

Każdorazowo po zalaniu zalecamy przeprowadzenie ekspertyzy pomieszczenia, w razie potrzeby wdrożenie osuszania podposadzkowego. To pozwoli na zatrzymanie negatywnych skutków zalania i uchroni ściany przez zawilgoceniem i degradacją. Osuszanie podposadzkowe wykonujemy przy zastosowaniu specjalistycznego sprzętu. 

Osuszanie Ostrów Mazowiecki

Firma Totaldry specjalizuje się kompleksowym osuszaniu budynków. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i biznesowymi. Posiadamy doświadczenie w obsłudze budynków mieszkalnych i użytkowych różnego przeznaczenia. Pracujemy w oparciu o nowoczesne zaplecze sprzętowe, dzięki czemu zapewniamy wysoką wydajność i skuteczność usług osuszania po zalaniu, podtopieniu, czy akcji gaśniczej. 

Ostrów Mazowiecki to  lokalizacja, w ramach której oferujemy:

 • osuszanie budynków z zabudowie wolnostojącej, 
 • osuszanie mieszkań w zabudowie wielorodzinnej, 
 • osuszanie ścian, 
 • osuszanie podłogowe, 
 • osuszanie podposadzkowe. 

Klientów zainteresowanych skutecznym osuszaniem zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu.