Osuszanie ścian po zalaniu

osuszanie-scian-po-zalaniu-wroclaw

Osuszanie ścian wewnętrznych to bardzo żmudny proces, który wymaga cierpliwości oraz zastosowania odpowiednich metod osuszania po zalaniu dostoswanych do skali i źródła problemu. O ile samo osuszanie w przypadku obiektu po zalaniu, jak i w wyniku awarii instalacji wodno-kanalizacyjnej może wyglądać podobnie, o tyle procedura postępowania w zakresie diagnozowania źródeł zawilgocenia przegród wewnętrznych jest zupełnie inna. W przypadku, kiedy osuszanie ściany jest konieczne ze względu na wystąpienie niezidentyfikowanego przecieku podstawową czynnością jest zidentyfikowanie źródła tego przecieku. W tym celu możemy wykorzystać badanie szczelności instalacji wodnej, które umożliwi weryfikację stanu oraz szczelności rur biegnących w ścianach, jak również badanie szczelności dachu i/lub tarasu, którego celem jest ustalenie, czy woda nie przenika do przegród wewnętrznych ze względu na nieszczelności w pokryciu dachu lub tarasu.

Dlaczego osuszanie ścian po zalaniu jest ważne?

Kiedy na skutek zalania woda dostanie się pod posadzkę, nie jest możliwe jej usunięcie bez specjalistycznego sprzętu. Pojawiają się też kolejne problemy, ponieważ wodę spod podłogi zaczynają podciągać ściany. Jest to tak zwane podciąganie kapilarne. W skutek nadmiernej wilgoci warstwy izolacyjne w krótkim czasie zaczną tracić swoje właściwości termoizolacyjne, a wilgotne warunki przyczynią się do rozwoju pleśni i grzybów. Wpłynie to niekorzystnie na Państwa zdrowie, a także na zwiększanie się kosztów związanych z remontem. Nadmierna wilgoć może prowadzić do uszkodzenia instalacji elektrycznej powodując zwarcia, zagrzybienie czy korozje. Przed podjęciem jakichkolwiek prac osuszających robimy pomiary wilgotności oraz oględziny zalania. Pozwala to na wybranie najlepszej metody i skuteczne przeprowadzenie osuszania ścian.

Osuszenie ściany – od diagnozy, po leczenie

Jako specjaliści od osuszania budynków z łatwością identyfikujemy źródła wilgoci w postaci nieszczelności i przecieków, i je eliminujemy. Następnie przechodzimy do prac związanych z osuszaniem budynku. W tym zakresie dobieramy odpowiednią metodę osuszania, adekwatnie do skali i przyczyny problemu. Dzięki czemu szybko i efektywnie pozbędziemy się wilgoci, a Ty będziesz mógł znów cieszyć się swoich domem. Działamy na terenie całej Polski świadcząc wysokiej jakości usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców oraz klientów instytucjonalnych. Osoby zainteresowanych osuszaniem ścian wewnętrznych po zalaniu zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem TotalDry.

Prowadzimy działalność w ramach oddziałów zlokalizowanych w miastach: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych i Sieradz.

UMÓW SIĘ NA DARMOWE OGLĘDZINY

Nasze główne oddziały znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Sieradzu i Wałbrzychu, ale prowadzimy osuszanie na terenie całego kraju.

osuszanie-scian-wroclaw

Czynności w przypadku wystąpienia szkody:

  1. Zgłoszenie szkody

Zadzwoń lub napisz do nas. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Jesteśmy dostępni 24/7, by móc rozwiązać jak najszybciej Twój problem. Podczas rozmowy ustalimy termin BEZPŁATNYCH oględzin powstałej szkody, w dogodnym dla Państwa terminie. W przypadku zalania ważna jest szybka reakcja, żeby nie zaczął tworzyć się grzyb.

  1. Bezpłatne oględziny

Podczas oględzin nasz Specjalista dokona dokładnych pomiarów wilgotności i przedstawią indywidualnie dobraną ofertę trwałego usunięcia wilgoci powstałej po zalaniu. Następnie otrzymacie Państwo ofertę wraz z kosztorysem oraz przybliżonym czasem trwania usługi i opisem koniecznych do wykonania prac.

  1. Wykonanie usługi osuszania

Nasi Specjaliści podłączą u Państwa niezbędny sprzęt. Od tej chwili będziemy w monitorować przebieg prac oraz będziemy w stałym kontakcie z Państwem, aż do końca wykonania usługi. Przygotujemy pełna dokumentację dla Ubezpieczyciela, Zleceniodawcy czy Likwidatora szkody.

  1. Zakończenie prac

Przed zakończeniem prac nasi Specjaliści wykonają niezbędne pomiary, aby sprawdzić czy można zakończyć proces osuszania. Przekażemy Państwu pełną dokumentację wraz z informacją o pomiarach i zużyciu prądu. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby Państwa problem został w pełni rozwiązany.