Odgrzybianie mieszkań i ścian 

Nasza firma świadczy profesjonalne usługi w zakresie odgrzybiania i ozonowania mieszkań, budynków i pomieszczeń. Tam gdzie pojawia się wilgoć powstają też dobre warunki do powstawania grzyba, który jest niebezpieczny dla zdrowia człowieka a przede wszystkim dla układu oddechowego. Odgrzybianie i ozonowanie pomieszczeń, w których mieszkamy czy pracujemy jest niezwykle ważna. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Naszych pracowników oraz nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie skutecznie osuszyć i odgrzybić pomieszczenie.  Prowadzimy również współpracę z mykologiem.

Pleśnie i grzyby powstają szybko w sprzyjających warunkach. Żeby się rozwinąć potrzebują odpowiedniej temperatury oraz wilgotności, czasem wpływ ma też światło. Zaczynają powstawać już przy wilgotności powietrza poniżej 60%. Znanych jest około 120 tysięcy gatunków grzybów. Bardzo często grzyb pojawia się nagle w budynkach starych, które zostały ocieplone.

odgrzybianie ścian warszawa

odgrzybianie domu

Pleśni w mieszkaniach i pomieszczeniach pojawia się na skutek nadmiernej wilgotności powietrza. Skrapla się ona na ścianach ( w punktach rosy). Częstą przyczyna jest też zła wentylacja między innymi  zbyt szczelne okna, czy zatkana wentylacja. Powstała pleśń jest szkodliwa dla naszego zdrowia i powoduje szereg problemów. Jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci, osób chorych lub starszych.

Grzyby i pleśnie mogą wywoływać:

 1. Alergie, nasilić astmę, powodują infekcje
 2. Niektóre grzyby mogą wywołać nowotwory
 3. Podrażniać oczy i śluzówki
 4. Wywoływać kaszel
 5. Wywoływać zmęczenie, mdłości i zaburzenia koncentracji
 6. Osłabiać odporność
 7. Wywoływać grzybicę

Ponieważ grzyby potrafią wejść w powierzchnię nawet na głębokość 1 centymetra tworząc w ten sposób grzybnię nie wystarczy zastosowanie dostępnych w marketach środków przeciwgrzybiczych. Jeżeli nie usunie się do dokładnie i skutecznie to po pewnym czasie znów pokarze się na powierzchni.

odgrzybianie warszawa

odgrzybianie ścian

 1. Nasze działania, abyś znów mógł bezpiecznie mieszkać lub pracować:
 2. Zdiagnozujemy przyczynę zagrzybienia
 3. Wykonamy dokładne pomiary wilgotności
 4. Zlikwidujemy przyczynę – osuszymy, zabezpieczymy miejsce powstawania grzyba
 5. Odgrzybimy pomieszczenie – indywidualnie dobraną metodą
 6. Przekażemy wszystkie ważne zalecenia, aby problem z grzybem nie powrócił do Państwa domu.

Jeżeli w Twoim domu pojawi się pleśń SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!!  


Co należy zrobić w przypadku wystąpienia szkody:

 1. Zgłoszenie szkody

Zadzwoń lub napisz do nas. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Jesteśmy dostępni 24/7, by móc rozwiązać jak najszybciej Twój problem. Podczas rozmowy ustalimy termin BEZPŁATNYCH oględzin powstałej szkody, w dogodnym dla Państwa terminie.

Wykrywanie przecieków: ważna jest szybka reakcja, żeby nie zaczął tworzyć się grzyb, a zniszczenia nie powiększały się.

 1. Bezpłatne oględziny

Podczas oględzin nasz Specjalista dokona dokładnych pomiarów wilgotności i przedstawią indywidualnie dobraną ofertę trwałego usunięcia pleśni. Następnie otrzymacie Państwo ofertę wraz z kosztorysem oraz przybliżonym czasem trwania usługi i opisem koniecznych do wykonania prac.

 1. Wykonanie usługi: wykrywanie przecieków

Nasi Specjaliści wykonają u Państwa szereg czynności w celu odgrzybienia pomieszczenia. Będziemy w stałym kontakcie z Państwem, a także monitorować przebieg prac, aż do zakończenia wykonywanych usług. Przygotujemy pełna dokumentację dla Ubezpieczyciela, Zleceniodawcy czy Likwidatora szkody. Jeśli pomiary będą wskazywały na zalanie osuszymy pomieszczenie.

 1. Zakończenie prac

Przed zakończeniem prac nasi Specjaliści wykonają niezbędne pomiary, aby sprawdzić czy można zakończyć proces odgrzybiania. Przekażemy Państwu pełną dokumentację wraz z informacją o pomiarach i zużyciu prądu. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby Państwa problem został w pełni rozwiązany.