Osuszanie Warszawa

Osuszanie budynków i mieszkań Warszawa

osuszanie mieszkań budynków warszawaOsuszanie budynków, osuszane pomieszczeń i osuszanie murów, to usługa dobierana zawsze indywidualnie do potrzeb naszych Klientów. Jeżeli w Twoim domu pojawiła się wilgoć lub nastąpiło zalanie wezwij specjalistę TotalDry na DARMOWE oględziny. Przeprowadzimy pomiary wilgotności oraz przygotujemy właściwą metodę, aby osuszyć budynek.  W razie wystąpienia wątpliwości co do źródła zalania przeprowadzimy profesjonalne badanie szczelności izolacji wodnej lub badanie szczelności dachu .

Nasza firma zajmuje się profesjonalnie osuszaniem budynków. Osuszanie pomieszczeń, mieszkań, hal, magazynów czy dachów to dla nas żaden problem. Zajmujemy się osuszaniem budynków mieszkalnych, usługowych i przemysłowych, osuszamy mieszkania i domy, garaże, a także wszystkie inne obiekty budowlane. Wiedza i doświadczenie naszych ekspertów poparte dostępem do najnowocześniejszych technologii w zakresie identyfikowania źródeł zalania oraz osuszania pomieszczeń pozwala nam skutecznie radzić sobie z wodą i wilgocią w obiektach po zalaniu, po pożarze, a także po wystąpieniu lokalnych podtopień oraz powodzi. Nasze usługi wykonujemy profesjonalnie i szybko. Działamy na terenie całego kraju oferując fachowe wsparcie klientom indywidualnym, przedsiębiorcom oraz instytucjom.

Klientów zainteresowanych zleceniem osuszenia budynku zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem. Usługi osuszania oferujemy w Warszawie i woj. mazowieckim oraz w miastach: Wrocław, WałbrzychSieradz, Dzierżoniów, Jeleniej Górze, Kłodzku, Legnicy, Lublinie, Otwocku, Piasecznie, Polnicy Zdrój, Sochaczewie i Świdnicy!

UMÓW SIĘ NA DARMOWE OGLĘDZINY

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania budynków po zalaniach, powodziach oraz pożarach gaszonych wodą polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu, co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki. O skuteczności osuszania budynku decyduje:

  • prawidłowa identyfikacja źródła wody lub wilgoci,
  • usunięcie usterki,
  • dobór metody osuszania adekwatnej do problemu,
  • szybkość reakcji.

Prace osuszające należy rozpocząć jak najszybciej, ponieważ dzięki temu nie dopuści się do rozwoju pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, a dla dzieci wręcz niebezpieczne. A także zminimalizuje koszty związane z remontem. Oczywiście szybka reakcja w zakresie walki z wilgocią nie gwarantuje, że na ścianach czy sufitach nie pojawią się ogniska pleśni i grzybów. W sprzyjających warunkach pleśń i grzyby rozwijają się bardzo szybko, a w walce z nimi może pomóc tylko profesjonalna firma specjalizująca się w odgrzybianiu ścian.

Osuszanie budynków w Warszawie i okolicy

osuszanie mieszkań budynków warszawa wrocław totaldryOsuszanie budynków, osuszanie pomieszczeń, a także osuszane murów, to nasza specjalność. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie oferując profesjonalną i kompleksową pomoc w zakresie identyfikacji i usunięcia źródła wilgoci oraz skutecznego osuszenia budynku. Dobierzemy odpowiedni rodzaj osuszania do Twojego problemu, dzięki czemu szybko i efektywnie pozbędziemy się wilgoci, a Ty będziesz mógł znów cieszyć się swoich domem.

Przyczyny pojawienia się wilgoci

Wilgoć może pojawić się w pomieszczeniu z różnych przyczyn od pękniętej rurki po źle zrobioną hydroizolacje budynku. Na przykład jako:

  • Wilgoć technologiczna, czyli woda, która występuje w posadzkach i ścianach w nowo wybudowanych lub modernizowanych budynków. Jest często skutkiem zbyt szybkiej budowy. Samo schnięcie takich ścian czy posadzki może potrwać bardzo długo, co uniemożliwia rozpoczęcie prac wykończeniowych. (takich jak np. położenie parkietu).
  • Przez niesprawną wentylację, co powoduje brak możliwości odprowadzenia wilgoci poza mieszkanie. Prowadzi to do powstania w szybkim czasie grzybów groźnych dla zdrowia.
  • W budynkach może tez być zła hydroizolacja co skutkuje zawilgoceniem piwnicy oraz wraz z upływem czasu ścian.
  • Jeżeli została zalana warstwa izolacyjna i stan ten potrwa dłużej, to traci ona swoje właściwości termoizolacyjne. W skutek braku izolacji cieplnej następuje przemarzanie ścian co jest jednym z powodów powstawania grzybów.
  • Kolejny problem może się pojawić podczas awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych.
  • Przyczyną wilgoci może być tez dziurawy dach, czy źle wykonany balkon/taras.
  • Albo po prostu zalanie (np. przez sąsiada).

Sposoby osuszania domu, murów i pomieszczeń

  • Osuszanie absorpcyjne, wykonywane dzięki urządzeniu w którym znajduje się środek absorbujący wodę
  • Nagrzewanie, przy użyciu nagrzewnic. Mają one za zadanie ogrzać powietrze, tak żeby odprowadzić wilgoć ze ścian
  • Osuszanie kondensacyjne odbywa się przy skraplaniu pary wodnej w danym pomieszczeniu. Znajdujący się w środku wentylator zasysa powietrze.

Dlaczego osuszanie mieszkania jest tak ważne?

Wilgoć w mieszkaniu to nie tylko nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Osuszanie mieszkań ma na celu poprawę komfortu korzystania z przestrzeni mieszkalnej, a zarazem zapewnienie jej bezpieczeństwa. W mieszkaniu, w którym występuje wilgoć panują doskonałe warunki do namnażania się zarodników niebezpiecznych grzybów i pleśni. Pleśń w mieszkaniu może powodować szereg konsekwencji zdrowotnych. Jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci oraz osób starszych, co nie oznacza, że osoby młode i w średnim wieku mogą ignorować jej obecność w swoich mieszkaniach.

Osuszanie mieszkań po zalaniu powinno się odbywać przy konsultacji ze specjalistą, bądź  wsparcia wykwalifikowanych pracowników firmy świadczącej usługi osuszania budynków. Aby szybko i skutecznie osuszyć mieszkanie, należy wybrać nie tylko odpowiednie urządzenie, ale również jego wydajność. Dzięki dobraniu odpowiedniego osuszacza, nie tylko koszta będą mniejsze, ale i czas osuszania krótszy. Rozmieszczenie osuszaczy ma bardzo ważne znaczenie, ponieważ postawienie wentylatora wzdłuż ścian bardziej zwiększy wydajność i skróci czas osuszania.

Pytania i Odpowiedzi

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki.

Jakie są rodzaje osuszania?

W zależności od rodzaju zawilgocenia możemy użyć metody osuszania kondensacyjnego lub adsorpcyjnego.

Kiedy pojawia się wilgoć w pomieszczeniu?

Wilgoć pojawia się w ścianach i posadzkach z różnych przyczyn. Do najczęstszych można zaliczyć: niesprawną wentylację, złą hydroizolacje, dziurawy dach, źle wykonany balkon lub taras czy zalanie przez sąsiada.

Jak przygotować mieszkanie do osuszania?

Konkretnych wskazówek dotyczących przygotowania mieszkania na przybycie ekipy udzieli nam technik firmy po przeprowadzeniu wizji lokalnej w zalanym mieszkaniu. Nie oznacza to jednak, że przed umówieniem wizji lokalnej nie możemy zadbać o zmniejszenie poziomu wilgoci w pomieszczeniach. Na początek warto wytrzeć wszystkie powierzchnie do sucha i wynieść z mieszkania przedmioty ziszczone przez wodę. W miarę możliwości mokre tekstylia – od ubrań, po meble tapicerowane – warto wystawić na zewnątrz lub do suszarni w budynku. Samo mieszkanie należy regularnie wietrzyć, chyba że na zewnątrz pada deszcz.

Ile trwa osuszanie po zalaniu?

Osuszanie mieszkania po zalaniu zazwyczaj trwa do 1 do 3 tygodni. Okres ten jest uzależniony od stopnia zalania i powstałych szkód. Prace związane z osuszaniem nieruchomości mogą się przedłużyć, jeśli do zalania doszło w starym domu lub obiekcie podpiwniczonym. Co ważne, proces osuszania należy rozpocząć możliwie jak najszybciej. Im dłużej wilgoć pozostaje w mieszkaniu/domu, tym trudniej będzie ją usunąć, a proces osuszania będzie trwał dłużej.

Ile schnie mieszkanie po zalaniu?

Wilgotne ściany, które pozostawimy do naturalnego wysuszenia mogą schnąć nawet 1 rok. Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że nawet po upływie tego czasu ściany są wciąż wilgotne lub lekko wilgotne. Przyczyną jest niewystarczająca cyrkulacja powietrza, woda i wilgoć zgromadzone pod posadzką, niedostateczne ogrzewanie nieruchomości w okresie schnięcia ścian. Dla porównania, proces mechanicznego osuszania mieszkania po zalaniu zajmuje najczęściej od 10 do 21 dni.

Ile kosztuje osuszanie mieszkania?

Większość firm specjalizujących się w osuszaniu nieruchomości mieszkalnych nie podaje na stronie www kosztów tej usługi. Wynika to z faktu, iż cena jest uzależniona od wielu czynników, takich jak: metraż mieszkania, stopień zalania, stopień powstałych szkód, zakres niezbędnych do wykonania prac. W celu uzyskania wiążącej wyceny osuszania mieszkania najlepiej umówić się z przedstawicielem firmy, który po przeprowadzeniu wizji lokalnej przygotuje spersonalizowaną ofertę.