Lokalizacja wycieków wody

Wykrywanie przecieków wody to szereg czynności mające na celu ustalenia przyczyny wycieku wody. Kiedy w domu pojawia się wilgoć jedną z pierwszych czynności jakie trzeb wykonać to ustalenie jej powstawania. Może to być między innymi rozszczelnienie się rur, złe ich połączenie czy nieprawidłowy montaż armatury. W zależności od rodzaju wykrywanej nieszczelności zawsze dobieramy odpowiednią metodę i pomiary, na początek stosujemy szereg metod bezinwazyjnych, aby zminimalizować szkody.

Profesjonalne Wykrywanie Nieszczelności Wodnych, CO, Instalacji Wodno-Kanalizacyjnych.

Nasze główne oddziały: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych, Sieradz (prowadzimy usługi wykrywania przecieków na terenie całego kraju).


Wykrywanie przecieków

Dzięki najnowszemu sprzętowi i wieloletniemu doświadczeniu Nasi specjaliści dobiorą dla Państwa najlepszą metodę wykrywania przecieku lub nieszczelności.

 1. Metoda gazu znacznikowego lub wskaźnikowego – to metoda polegająca na wpuszczeniu do instalacji gazu, który ponieważ unosi się do góry jest łatwo lokalizowany przez sondę. Świetnie sprawdza się przy wykrywaniu przecieków w instalacjach wodnych czy grzewczych
 2. Metoda dymowa – to metoda używana przy wykrywaniu nieszczelności w dachach i izolacjach.
 3. Metoda opornościowa – to metoda wykrywania nieszczelności w dachu płaskim
 4. Metoda z użyciem płynu barwiącego UV
 5. Metoda termiczna – przy pomocy kamery termowizyjnej można zobaczyć zmianę temperatury w miejscu wycieku
 6. Metoda fal dźwiękowych – do instalacji grzewczej lub wodnej wprowadza się fale dźwiękowe, które za pomocą specjalnego mikrofonu i wzmacniacza są wyłapywane. Jest to bardzo dokładna i precyzyjna metoda.
 7. Metoda elektro-akustyczna – to metoda polegająca na wyszukiwaniu sondą indukcyjną wytworzonego na instalacji pola elektrycznego
 8. Metoda podczerwieni (termografia) – jest to metoda bardzo dobrze sprawdzająca się przy lokalizacji wycieków z instalacji grzewczych, ogrzewania podłogowego czy w przypadkach problemów z kondensacją ścian lub określeniem wartości izolacji ścian zewnętrznych.
 9. Geofon

Najważniejsze jest dla nas aby jak najszybciej zlokalizować i usunąć szkodę. Nie podejmowanie prac związanych z wykryciem przecieku skutkuje powiększaniem się szkody, a co za tym idzie zwiększaniu się kosztów ich usuwania.

wykrywanie przecieków warszawa

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNE OGLĘDZINY

Nasi fachowcy szybko pomogą pozbyć się Państwu problemów z wilgocią w domu!


Co należy zrobić w przypadku wystąpienia szkody:

 1. Zgłoszenie szkody

Zadzwoń lub napisz do nas. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Jesteśmy dostępni 24/7, by móc rozwiązać jak najszybciej Twój problem. Podczas rozmowy ustalimy termin BEZPŁATNYCH oględzin powstałej szkody, w dogodnym dla Państwa terminie.

Wykrywanie przecieków: ważna jest szybka reakcja, żeby nie zaczął tworzyć się grzyb, a zniszczenia nie powiększały się.

 1. Bezpłatne oględziny

Podczas oględzin nasz Specjalista dokona dokładnych pomiarów wilgotności i przedstawią indywidualnie dobraną ofertę trwałego usunięcia wilgoci powstałej po zalaniu. Następnie otrzymacie Państwo ofertę wraz z kosztorysem oraz przybliżonym czasem trwania usługi i opisem koniecznych do wykonania prac.

 1. Wykonanie usługi: wykrywanie przecieków

Nasi Specjaliści wykonają u Państwa szereg czynności w celu wykrycia przecieku. Będziemy w stałym kontakcie z Państwem, a także monitorować przebieg prac, aż do zakończenia wykonywanych usług. Przygotujemy pełna dokumentację dla Ubezpieczyciela, Zleceniodawcy czy Likwidatora szkody. Jeśli pomiary będą wskazywały na zalanie osuszymy pomieszczenie.

 1. Zakończenie prac

Przed zakończeniem prac nasi Specjaliści wykonają niezbędne pomiary, aby sprawdzić czy można zakończyć proces osuszania. Przekażemy Państwu pełną dokumentację wraz z informacją o pomiarach i zużyciu prądu. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby Państwa problem został w pełni rozwiązany.