Lokalizacja wycieków wody

Wykrywanie przecieków wody to szereg czynności mających na celu ustalenie przyczyny wycieku wody. Kiedy w domu pojawia się wilgoć jedną z pierwszych czynności, jakie trzeba wykonać to określenie źródła jej pochodzenia. Może to być między innymi rozszczelnienie się rur, złe ich połączenie czy nieprawidłowy montaż armatury. Powodem wilgoci w domu może być również nieszczelny dach lub taras, o czym przekonamy się po wykonaniu badania szczelności dachu i tarasu.

Badanie szczelności instalacji wodnej

Wilgoć lub zacieki na ścianach mogą być spowodowane nieszczelnym dachem lub nieszczelnością instalacji wodnej. Jedną z naszych specjalności jest badanie szczelności instalacji wodnej. Metody wykrywania źródła przecieku każdorazowo dobieramy w zależności od rodzaju wykrywanej nieszczelności. Na początek stosujemy szereg metod bezinwazyjnych, aby zminimalizować szkody. Przeprowadzaniu badań szczelności instalacji wodnej towarzyszy wykonywanie pomiarów. Ich wyniki pozwalają wykluczyć podstawowe źródła przecieku, jednocześnie wskazując miejsca, które mogą wymagać bliższej inspekcji.

Zakres i zasięg usługi

Naszą specjalnością jest osuszanie budynków. Zanim jednak przystąpimy do prac mających na celu pozbycie się wilgoci z danego obiektu musimy zidentyfikować jej źródło i usunąć usterkę. W zależności od potrzeb i oczekiwań Naszych Klientów oferujemy kompleksową usługę w zakresie:

 • wykrywania wycieków wody (zarówno w przypadku badania szczelności poszycia dachowego, jak i badania szczelności instalacji wodnej),
 • usuwania usterek powodujących wyciek wody,
 • kompleksowego osuszania obiektu, wraz z odgrzybianiem i usuwaniem pleśni.

Badanie szczelności instalacji wodnych to jedna z podstawowych usług, w ramach której zapewniamy profesjonalne wykrywanie nieszczelności wodnych w instalacjach centralnego ogrzewania (CO) oraz instalacjach wodno-kanalizacyjnych, w tym także w instalacjach solarnych i geotermalnych.

Oferujemy pomoc klientom prywatnym, przedsiębiorcom oraz klientom indywidualnym. Prowadzimy usługi wykrywania przecieków na terenie całego kraju, każdorazowo starając się ograniczyć ingerencję w badaną instalację do absolutnego minimum. Nasi Klienci cenią nas za profesjonalizm i skuteczność, z jaką wykrywamy i usuwamy nieszczelności.

Klientów zainteresowanych skorzystaniem z usługi badania szczelności instalacji wodnej zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem TotalDry. Zapewniamy szybki czas reakcji, obsługę wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz możliwość skorzystania z szeregu usług powiązanych, dzięki czemu zlecając próbę szczelności instalacji wodnej możecie Państwo raz na zawsze zapomnieć o wilgoci w pomieszczeniu, grzybach i nieprzyjemnym zapachu.

Nasze główne oddziały: Warszawa, Wrocław, Wałbrzych,

 


Wykrywanie przecieków

Dzięki najnowszemu sprzętowi i wieloletniemu doświadczeniu Nasi specjaliści dobiorą dla Państwa najlepszą metodę wykrywania przecieku lub nieszczelności.

 1. Metoda gazu znacznikowego lub wskaźnikowego – to metoda polegająca na wpuszczeniu do instalacji gazu, który ponieważ unosi się do góry jest łatwo lokalizowany przez sondę. Świetnie sprawdza się przy wykrywaniu przecieków w instalacjach wodnych czy grzewczych
 2. Metoda dymowa – to metoda używana przy wykrywaniu nieszczelności w dachach i izolacjach.
 3. Metoda opornościowa – to metoda wykrywania nieszczelności w dachu płaskim
 4. Metoda z użyciem płynu barwiącego UV
 5. Metoda termiczna – przy pomocy kamery termowizyjnej można zobaczyć zmianę temperatury w miejscu wycieku
 6. Metoda fal dźwiękowych – do instalacji grzewczej lub wodnej wprowadza się fale dźwiękowe, które za pomocą specjalnego mikrofonu i wzmacniacza są wyłapywane. Jest to bardzo dokładna i precyzyjna metoda.
 7. Metoda elektro-akustyczna – to metoda polegająca na wyszukiwaniu sondą indukcyjną wytworzonego na instalacji pola elektrycznego
 8. Metoda podczerwieni (termografia) – jest to metoda bardzo dobrze sprawdzająca się przy lokalizacji wycieków z instalacji grzewczych, ogrzewania podłogowego czy w przypadkach problemów z kondensacją ścian lub określeniem wartości izolacji ścian zewnętrznych.
 9. Geofon

Najważniejsze jest dla nas aby jak najszybciej zlokalizować i usunąć szkodę. Nie podejmowanie prac związanych z wykryciem przecieku skutkuje powiększaniem się szkody, a co za tym idzie zwiększaniu się kosztów ich usuwania.

wykrywanie przecieków warszawa

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNE OGLĘDZINY

Nasi fachowcy szybko pomogą pozbyć się Państwu problemów z wilgocią w domu!


Co należy zrobić w przypadku wystąpienia szkody:

 1. Zgłoszenie szkody

Zadzwoń lub napisz do nas. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Jesteśmy dostępni 24/7, by móc rozwiązać jak najszybciej Twój problem. Podczas rozmowy ustalimy termin BEZPŁATNYCH oględzin powstałej szkody, w dogodnym dla Państwa terminie.

Wykrywanie przecieków: ważna jest szybka reakcja, żeby nie zaczął tworzyć się grzyb, a zniszczenia nie powiększały się.

 1. Bezpłatne oględziny

Podczas oględzin nasz Specjalista dokona dokładnych pomiarów wilgotności i przedstawią indywidualnie dobraną ofertę trwałego usunięcia wilgoci powstałej po zalaniu. Następnie otrzymacie Państwo ofertę wraz z kosztorysem oraz przybliżonym czasem trwania usługi i opisem koniecznych do wykonania prac.

 1. Wykonanie usługi: wykrywanie przecieków

Nasi Specjaliści wykonają u Państwa szereg czynności w celu wykrycia przecieku. Będziemy w stałym kontakcie z Państwem, a także monitorować przebieg prac, aż do zakończenia wykonywanych usług. Przygotujemy pełna dokumentację dla Ubezpieczyciela, Zleceniodawcy czy Likwidatora szkody. Jeśli pomiary będą wskazywały na zalanie osuszymy pomieszczenie.

 1. Zakończenie prac

Przed zakończeniem prac nasi Specjaliści wykonają niezbędne pomiary, aby sprawdzić czy można zakończyć proces osuszania. Przekażemy Państwu pełną dokumentację wraz z informacją o pomiarach i zużyciu prądu. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby Państwa problem został w pełni rozwiązany.