Osuszanie Po Zalaniu

Nasza firma zajmuje się profesjonalnie osuszanie po zalaniu pomieszczeń i dachów. Jeżeli w Twoim domu pojawiła się wilgoć lub nastąpiło zalanie wezwij naszego specjalistę na DARMOWE oględziny.  Osuszanie budynków, mieszkań, hal, magazynów czy dachów to dla nas żaden problem. Nasze usługi wykonujemy profesjonalnie i szybko. Przed podjęciem jakichkolwiek prac osuszających robimy pomiary wilgotności oraz oględziny zalania. Pozwoli to na wybranie najlepszej metody osuszania.

Nasze główne oddziały znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu i Sieradzu, ale prowadzimy osuszanie na terenie całego kraju.

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNE OGLĘDZINY

 

osuszanie-budynków-warszawa

osuszanie mieszkania po zalaniu

Nasze działania, abyś znów mógł bezpiecznie mieszkać i pracować:

 1. profesjonalne osuszanie budynków, mieszkań, dachów, hal, lokali usługowych
 2. osuszanie wilgoci po zalaniu
 3. usuwanie wilgoci zgromadzonej w warstwach izolacyjnych pod posadzką
 4. usuwanie wilgoci budowlanej
 5. usuwanie wilgoci przed położeniem parkietu
 6. wynajem osuszaczy

Na czym polega proces osuszania budynków?

Proces osuszania po zalaniu polega na zmniejszeniu wilgoci w powietrzu co z kolei przyśpiesza wysychanie murów, ścian czy wylewki.

Prace osuszające należy rozpocząć jak najszybciej, ponieważ dzięki temu nie dopuści się do rozwoju pleśni i grzybów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia, a dla dzieci wręcz niebezpieczne. A także zminimalizuje koszty związane z remontem.

Dobierzemy odpowiedni rodzaj osuszania do Twojego problemu, dzięki czemu szybko i efektywnie pozbędziemy się wilgoci, a Ty będziesz mógł znów cieszyć się swoich domem.

Szybsze dosuszanie murów czytaj tutaj.. http://totaldry.pl/osuszanie/osuszanie-mikrofalowe/

Nasze główne oddziały znajdują się w Warszawie, Wrocławiu, Sieradzu i Wałbrzychu, ale prowadzimy osuszanie na terenie całego kraju.

Wilgoć może pojawić się w pomieszczeniu z różnych przyczyn od pękniętej rurki po źle zrobioną hydroizolacje budynku. Na przykład jako:
 • Wilgoć technologiczna, czyli woda, która występuje w posadzkach i ścianach w nowo wybudowanych lub modernizowanych budynków. Jest często skutkiem zbyt szybkiej budowy. Samo schnięcie takich ścian czy posadzki może potrwać bardzo długo, co uniemożliwia rozpoczęcie prac wykończeniowych. (takich jak np. położenie parkietu).
 • Przez niesprawną wentylację, co powoduje brak możliwości odprowadzenia wilgoci poza mieszkanie. Prowadzi to do powstania w szybkim czasie grzybów groźnych dla zdrowia.
 • W budynkach może tez być zła hydroizolacja co skutkuje zawilgoceniem piwnicy oraz wraz z upływem czasu ścian.
 • Jeżeli została zalana warstwa izolacyjna i stan ten potrwa dłużej, to traci ona swoje właściwości termoizolacyjne. W skutek braku izolacji cieplnej następuje przemarzanie ścian co jest jednym z powodów powstawania grzybów.
 • Kolejny problem może się pojawić podczas awarii instalacji wodno-kanalizacyjnych.
 • Przyczyną wilgoci może być tez dziurawy dach, czy źle wykonany balkon/taras.
 • Albo porostu zalanie (np. przez sąsiada).
osuszanie-ścian-warszawa

osuszanie pomieszczenia wrocław


Rodzaje osuszania

Dobierając odpowiednią metodę możemy szybko i skutecznie osuszyć każde pomieszczenie, co pozwoli zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni w mieszkaniu. Albo na rozpoczęcie prac wykończeniowych pomieszczeń.

W zależności od rodzaju zawilgocenia możemy użyć metody osuszania kondensacyjnego lub adsorpcyjnego. Pierwsza z nich jest bardzo wydajna, jej zaletą jest również niski pobór prądu. Najlepiej sprawdza się przy wysokiej wilgotności powietrza. Drugą metodą osuszania jest osuszanie adsorpcyjne (nie mylić z absorbcyjny). Polega ona na wykorzystaniu zjawiska adsorbcji czyli gromadzenia się wody na powierzchni adsorbentu. Tą metodę cechuje ciągła wydajność w duży zakresie temperatury i wilgotności. Powoduje to, że świetnie się sprawdzają w chłodnych jak i ciepłych pomieszczeniach.


Czynności w przypadku wystąpienia szkody:

 1. Zgłoszenie szkody

Zadzwoń lub napisz do nas. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Jesteśmy dostępni 24/7, by móc rozwiązać jak najszybciej Twój problem. Podczas rozmowy ustalimy termin BEZPŁATNYCH oględzin powstałej szkody, w dogodnym dla Państwa terminie. W przypadku zalania ważna jest szybka reakcja, żeby nie zaczął tworzyć się grzyb.

 1. Bezpłatne oględziny

Podczas oględzin nasz Specjalista dokona dokładnych pomiarów wilgotności i przedstawią indywidualnie dobraną ofertę trwałego usunięcia wilgoci powstałej po zalaniu. Następnie otrzymacie Państwo ofertę wraz z kosztorysem oraz przybliżonym czasem trwania usługi i opisem koniecznych do wykonania prac.

 1. Wykonanie usługi osuszania

Nasi Specjaliści podłączą u Państwa niezbędny sprzęt. Od tej chwili będziemy w monitorować przebieg prac oraz będziemy w stałym kontakcie z Państwem, aż do końca wykonania usługi. Przygotujemy pełna dokumentację dla Ubezpieczyciela, Zleceniodawcy czy Likwidatora szkody.

 1. Zakończenie prac

Przed zakończeniem prac nasi Specjaliści wykonają niezbędne pomiary, aby sprawdzić czy można zakończyć proces osuszania. Przekażemy Państwu pełną dokumentację wraz z informacją o pomiarach i zużyciu prądu. Zawsze dokładamy wszelkich starań aby Państwa problem został w pełni rozwiązany.